Aloe vera gel

FT_trombone_MH_MS_aloe-vera_bio_0[1]

Aloe vera

Aloe vera gel má při tvorbě domácí kosmetiky své nezastupitelné místo. Aloe vera gel (nebo šťáva), se získává lisováním dužnatých listů rostliny aloe vera a nasledným zahuštěním. V péči o pokožku těla se používal již ve starověkém Egyptě. 
Je znám pro své zklidňující a hojivé účinky. Je velmi hydratační, snadno proniká do kůže, má čistící účinky a podporuje růst nových buněk, reguluje množství kožního mazu a pomáhá v redukci drobných vrásek.  Používáním navrací pokožce přirozený ochranný film proti nepříznivému vlivu počasí. Snižuje dokonce i výskyt tmavých skvrn a dokáže oddálit jejich výskyt na pokožce rukou a obličeje. 
Používá se především pro
  • Péči o suchou a dehydratovanou pleť 
  • Zralou pleť  
  • Devitalizovanou pleť působícím matným dojmem
  • Pokožku zatíženou kožními problémy typu akné, lupénka, opary 
  • Pokožku vystavenou popáleninám – 1. až 2. stupeň
Aloe vera gel má tu výhodu,  že se může používat i samostatně.  Na pokožce nicméně zanechává přechodně takový pocit těsnosti,  kterému se můžete vyhnout tím,  že v dlani smícháte trochu gelu s několika kapkami oleje lisovaného za studena.

 

Aloe je výborné do pleťových masek. Vyzkoušejte například banánovo-aloe vera masku. Rozmixujte kousek banánu a v poměru 1:1 ho smíchejte s aloe. Nechte působit na vyčištěné pletiště 10 až 15 minut a opláchněte vlažnou vodou. 
Nebo vyzkoušejte osvědčený recept na hydratační gel.
Přidat ho můžete samozřejmě do jakéhokoliv krému,  kdy se dává do vodní fáze.  Proste jím nahraďte část minerální vody, popřípadě použijte jen  aloe.
Jak používáte aloe Vy? Pochlubte se.