Noční krém s kyselinou hyaluronovou

Noční krém s kyselinou hyaluronovou – dukatek

Noční krém s kyselinou hyaluronovou

Tento noční pečující krém je určený pro pleť 30+. Je výživnější než denní hydratační krémy, ale díky volbě olejů pleť “nezamastí”.

 Rozpis na cca 50 ml

5 ml skvalanu
7,5 ml trnkového oleje
3,5 g Olivoil
34 ml minerální vody
0,15 g kyseliny hyaluronové
10 kapek cosgardu
Mimo to budete potřebovat:
3 misky
kapučínovač
mini metličku
váhu
líh na dezinfekci
50 ml dózu
Ze všeho nejdříve veškeré nádoby a nářadí vydezinfikujeme vysokoprocentním lihem. Do zvláštní misky dáme cca 8 ml vody, přisypeme kyselinu hyaluronovou, zamícháme a necháme 10-15 minut odstát za občasného promíchání. Vznikne gel – necháme bokem a nezahříváme. Do druhé misky poté odměříme oleje a emulgační vosk, do třetí misky dáme zbytek minerální vody. Druhou a třetí misku vložíme do vodní lázně.
Počkáme, dokud se emulgační vosk zcela nerozpustí.
Poté vlijeme vodu do oleje a mícháme, zprvu kapučínovačem, poté metličkou. Ve chvíli, kdy směs začne houstnout, přidáme hyaluronový gel, promícháme a přidáme konzervant. PH tohoto krému je cca 6,5. Pokud potřebujeme kyselejší formu, přidáme několik kapek kyseliny mléčné, nebo do vodní fáze hned na začátku přidáme pár zrnek kyseliny citronové.
Hotový krém přendáme do dózy a označíme datum výroby nebo spotřeby. Vydrží nejméně 3 měsíce. Díky trnkovému oleji krém krásně voní. Krém samozřejmě můžete přizpůsobit typu pleti, např.:
Tipy:
Citlivá pleť – meruňkový s jojobou
Suchá a zralá – kameliový a arganový (výživné ale dobře vstřebatelné), oliva a pšeničné klíčky (pocitově mastnější)
Mastná až problematická – caprylis a líska
Normální (to má tak někdo štěstí) – mandle a argan

Napsat komentář