Pleťový krém s Tepezcohuite

Pleťový krém s Tepezcohuite – dukatek

Pleťový krém s Tepezcohuite

V minulém příspěvku jsem psala návod na výrobu micelární vody s macerátem z Tepezcohuite. Macerát jsem ještě použila do následujícího krému, který se spolu s micelárkou skvěle doplňuje.

Recept na 30 ml

7,5 g oleje z lískových jader
2,5 g olivoilu
9 ml macerátu z Tepezcohuite
10,5 ml vody
0,1 g kyseliny hyaluronové
7 kapek cosgardu
5 kapek EO geránium (volitelně)

Mimo to budete potřebovat:
3 misky
kapučínovač
mini metličku
váhu
líh na dezinfekci
30 ml dózu

Ze všeho nejdříve je třeba si vyrobit macerát. Na výrobu tohoto krému a micelární vody, potřebujeme 5 g pudru Tepezcohuite, 5 ml glycerínu a 45 ml vody (Evianky). Suroviny smícháme v lahvičce a necháme při pokojové teplotě macerovat 24 hodin. Přefiltrujeme přes kávový filtr a použijeme do receptu níže.

Ze všeho nejdříve veškeré nádoby a nářadí vydezinfikujeme vysokoprocentním lihem. Do zvláštní misky dáme cca 5 ml vody, přisypeme kyselinu hyaluronovou, zamícháme a necháme 10-15 minut odstát za občasného promíchání. Vznikne gel – necháme bokem a nezahříváme. Do druhé misky poté odměříme olej a emulgační vosk, do třetí misky dáme zbytek minerální vody a macerát. Druhou a třetí misku vložíme do vodní lázně.
Počkáme, dokud se emulgační vosk zcela nerozpustí.
Poté vlijeme vodu do oleje a mícháme, zprvu kapučínovačem, poté metličkou. Ve chvíli, kdy směs začne houstnout, přidáme hyaluronový gel, promícháme a přidáme konzervant. PH tohoto krému je cca 6,5. Pokud potřebujeme kyselejší formu, přidáme několik kapek kyseliny mléčné, nebo do vodní fáze hned na začátku přidáme pár zrnek kyseliny citronové.
Hotový krém přendáme do dózy a označíme datum výroby nebo spotřeby. Vydrží nejméně 3 měsíce.


Napsat komentář