25 bylin část I

25bylin

25 bylin, které naše rodina běžně jí – část I

Milí přátelé

V posledních několika letech se stravovací návyky naší rodiny (já Štěpán + moje žena Melanie a dcery Hannah, Ada, Martha a Emilia) podstatně změnily a dále mění.

Při hledání původu našich zdravotních potíží (alergie) jsme vedle léčebných metod Dr. Klinghardta, které již několik let praktikuji, narazily na okruh lékařů a terapeutů, kteří se intenzivně zabývají stravou. Mým favoritem je Dr. med. Joachim Mutter, velký souputník Dr. Klinghardta. Lékař pracující na unverzitě ve Freiburku a autor několika knih. Jeho první publikace, která zahýbala veřejností je “Amalgam, risiko für die Menschheit” – “Amalgám riziko pro lidtsvo”.
Vedle analýz jak na nás amalgám působí, píše autor i o cestách jak detoxikovat a kde brát pořebné látky k detoxikaci.

Zde se konečně opět dostávám k tématu

Divoké byliny, představují obrovský zdroj vitálních látek.

Tetnto článek si neklade za cíl co nejpodrobněji analyzovat všechny účinky níže zmíněných bylinek. Jde mi hlavně o to, dát zájemcům o tento typ stravy do ruky rychlý přehled rostlin, se který mohou okamžitě začít.

Ještě musím předeslat, že byliny nekonzumujeme ve stavu v jakém je sbíráme. Mnoho výživových poradců, včetně Dr. Muttera a Klinghardta, doporučuje byliny mixovat ve velmi výkonném mixéru. Po dvou letech mixování ve stroji nevalné kvality jsme udělaly krok a zakoupili jsme VITAMIX TNC 5200. Tato mašina se u nás točí již 3 roky prakticky denně. Rozdíl byl gigantický!

Poněvadž je pořizovací cena poněkud vyšší a sami víme, že rodiny mají často hlouběji do kapsy, našli jsme pro vás obchod, ve kterém, i přes poštovné ze SRN, zakoupíte Vitamix a další přístroje do kuchyně levněji.
Myslím, že si na tomto místě mohu dovolit reklamu Obchodu pro perfektní zdraví.

Zde je první část článku o bylinkách do zelených drinků.

 

Pampeliška

Pampeliška

díky velkému obsahu hořčin je vynikající pomocnicí při jaterních a žlučníkových potížích. Ledvinám pomáhá v jejich proplachování.

Ve 100g byliny najdete organicky navázané a tudíž dobře přijímatelné prvky jako beta karoten (vit.A), vitamín E (antioxidant), vápník, železo a hořčík. Květ obsahuje vit D.

Celoročně se konzumují se listy a kořeny, květy jsou jarní pochutinou.

Video o pampelišce najdete zde.

*********************************************************************************************

Sedmikráska

Sedmikráska

je drobná květinka s mnoha talenty. Mezi její hlavní účinky patří očista krve, uvolňuje křečové stavy, pomáhá při dně a revmatizmu.

Jak již její jméno prozrazuje má příznivý vliv na pokožku.

Mezi její hlavní složky patří hořčiny (žlučník, játra), éterické oleje, flavonidy (antioxidanty) a inulin (prebiotický efekt ve střevě). Konzumujeme květy a listy.

*********************************************************************************************


pokračování zde

 

Napsat komentář