3 domácí superpotraviny

rp_lower-mineral-content-vegetables1-300×217.png

3 domácí superpotraviny, které by neměly v žádné kuchyni chybět

 

Přáním každého člověka je být zdravý. Mnoho z nás se za tímto cílem vydalo cestou změny stravy. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat a to nás vždy velmi těší, poněvadž ne vždy je zřeknutí se oblíbených pamlsků bez problémů.
Nechci zde vyzdvihovat nějakou speciální formu stravovaání nad druhou. Myslím, že lidé, kteří chtějí pro své zdraví něco udělat vědí, co ze stravy vyloučit. Uváním zde malou rekapitulaci, jak to vidí naše rodina a s čím máme dobré zkušenosti.
Více jsem napsal již zde.

Co bezpodmínečně vynechat??

1. bílý a hnědý cukr
2. bílou mouku (i špaldovou)
3. umělá sladidla (aspartám)
4. konzervanty (rychlosoli)
5. zvýrazňovače chuti (glutamát a umělé aroma)
6. vepřové a hovězí maso (kvůli kyselině močové)
7. takzvaná Éčka

S čím zacházet opatrněji

1. fruktóza (ovoce, med)
2. živočišné bílkoviny (mléko, maso)
3. pečivo (i špaldové, žitné)

Pokud svůj jídelníček začnete směřovat směrem k veganské a vitariánské stravě tak zaručeně začně ovoce dominovat váš jídelníček.  Velmi rychle dojde ke  zlepšení celkového pocitu a vašeho fitnes. Má to však i stinné stránky.
Naše ovoce a zelenina není již dávno co bývalo za našich babiček.
Zde je grafika znázorňující obsah vápníku, hořčíku a železa v kulturní zelenině od roku 1914. To se děje z několika důvodů.

1. vliv konvenčního zemědělství

2. postupné vymývání minerálů z půdy

3. nové odrůdy ovoce a zeleniny, které jsou bohužel “horší” nežli ty původní.

Máme-li zůstat zdraví a nepadnout do nedostatku vitálních látek, musíme učinit několik kroků. V první řadě musíme vědět, že nestačí pouze vyloučit nezdravé potraviny. Když uděláme tento krok, tak naše tělo začne řešit “resty”, zanedbané infekce, parazity atd. K tomuto procesu se musíme  vybavit vitálními látkami. A to uděláme tak, že do naší stravy přijmeme několik superpotravin, které takové látky mají a ještě lépe si takové sami vyrobit.

Superpotraviny nemusíme vždy kupovat v obchodě. Mnoho nám roste přímo před domem (i v zimě) a nebo si můžeme takové vyrobit jednoduše sami.
Zde vám chceme dát k dispozici naše 3 oblíbené vitalizátory:-)


pokračování zde

Napsat komentář