Protizánětlivý krém na ruce s popencem

protizánětlivý krém

Protizánětlivý krém na ruce s popencem

Z včerejší procházky jsem si přinesla popenec (už to raší :)), ze kterého jsem udělal silný vodní extrakt a použila do krému na ruce. Popenec má mimo čistících účinků i řadu dalších vlastností. Působí protizánětlivě, podporuje hojení ra, zbavuje suchou pleť napětí a je vhodný i pro citlivou pleť. Tento krém na ruce je opravdu výživný, ale po cca 5 minutách je již vstřebaný, a pokud si ho nedáme na ruce nános, nezůstává po něm ani moc mastný film.

 

Rozpis na cca 50 ml

10 ml slunečnicového oleje
10 ml mandlového oleje
3 g včelího vosku 
5 g lanolinu
2 g cetyl alkoholu
20 ml popencového vodního macerátu
10 kapek konzervantu, pá použila cosgard
10 kapek EO dle vlastního uvážení 
Mimo to budeme potřebovat líh na dezinfekci, 50 ml dózu, dvě misky, metličku, vodní lázeň. Vše potřebné můžete zakoupit ZDE.
Popencový macerát
 

Hrst čerstvého popence propereme, vložíme do čisté skleničky a zcela zalijeme vroucí vodou. Zavřeme a necháme louhovat 2 hodiny. Poté přefiltrujeme přes kávový filtr a ihned spotřebujeme.

Do jedné misky odměříme a odvážíme oleje, vosky a lanolin, do druhé popencový macerát. Vložíme  obě misky do vodní lázně a zahříváme do rozpustění vosků. Misku s macerátem můžeme vyjmout o něco dříve.

Vodní fázi vlijeme do olejové,

mícháme,

pro urychlení si můžeme pomoci druhou miskou s ledovou vodou.

Nakonec přidáme konzervant a esenciální olej. Krém má takhle hutnou konzistenci
Hotový krém má pH kolem 6,5 a je vhodný pro promazávání citlivých rukou a rukou s drobnými poraněními (záděrky, škrábance). Místo popencového macerátu lze samozřejmě použít jakýkoliv jiný macerát, nebo květinovou vodu a nebo prostě jen destilku, minerálku apod.


1 thought on “Protizánětlivý krém na ruce s popencem”

Napsat komentář