Léčivá micelární voda

Léčivá micelární voda

Léčivá micelární voda

Recept na micelární vodu už na blogu najdete, nicméně kamarádka mě poprosila o výrobu micelárky, která bude pomáhat léčit nedokonalosti pleti. Věřím, že se vám tento jednoduchý recept bude líbit alespoň tak, jak se líbil jí.

Recept na 100 ml

3 ml sulfátovaného ricinového oleje (pro odměření je nejlepší stříkačka)
3 ml caprylisu
25 ml macerátu z Tepezcohuite
70 ml vody
20 kapek cosgardu

Ze všeho nejdříve je třeba si vyrobit macerát. Na výrobu této micelární vody a krému, který bude následovat, potřebujeme 5 g pudru Tepezcohuite, 5 ml glycerínu a 45 ml vody (Evianky). Suroviny smícháme v lahvičce a necháme při pokojové teplotě macerovat 24 hodin. Přefiltrujeme přes kávový filtr a použijeme do receptu níže.

Do 100 ml lahvičky dáme sulfátovaný ricinový olej, ve kterém rozpustíme caprylis. Následně se přidá voda, macerát a konzervant, protřepe se a HOTOVO. Nic víc, to je vše. Práce na 3 minuty i s odměřováním.

Hotový výrobek při dodržení hygienických postupů vydrží 6 měsíců. Používá se jako pleťové čistící mléko – na vatový tamponek se voda nanese a krouživým pohybem se pleť vyčistí. Caprylis má tendenci se separovat, takže je třeba lahvičku před použitím protřepat.
mishabeauty.org


Napsat komentář