Chceš být zdravý? UKLIĎ SI !!! + 3 tipy jak na to.

Chceš být zdravý? UKLIĎ SI !!! + 3 tipy jak na to.

Jak se věci stěhují do našeho života

Žijeme v době, ve které je „něco mít“ naprostou samozřejmostí. Věci jsou dnes tak levné jako nikdy dříve. Je to pravděpodobně způsobeno průmyslovou revolucí, která již více jak 100 let zásadně ovlivňuje a formuje naši kulturu. Generace našich prarodičů a rodičů viděla a ještě stále vidí ve vlastnictví věcí luxus, který zaručeně usnadní život. Vlastnictví věcí nám dodává pocit bohatství a pocit, že jsme jaksi lepšími lidmi (vlastní zkušenost). Rádi se obklopujeme věcmi, které jsou “in” a cítíme se zkrze ně součástí nějaké větší skupiny, která zaručeně míří k úspěchu.

My věci už nevlastníme, ale ony vlastní nás

Během nakupování a hromadění dalších a dalších věcí si ale neuvědomujeme, že my už věci nevlastníme, ale věci začaly vlastnit nás. Zabírají v našich životech více místa něž jim přísluší. Zaměstnávají nás jak fyzicky, musíme je stále udržovat v pořádku, opravovat atd. tak i mentálně. Někde v naší mysli existuje místo, kde jsou tyto věci uloženy. V našem podvědomí na ně stále myslíme. Jejich vliv na naše podvědomí a naší následnou vnitřní svobodu je větší nežli si myslíme.

Jak je to s dětmi a věcmi?

Často si pro náš život přejeme změnu. Rádi bychom ovlivnili život natolik, aby začal opět téci jako horský potok. Aby byl opět dynamický a hravý jako, když jsme byli dětmi. Napadá mě jestli to není tím, že děti vlastně, do určitého věku, nic nevlastní. Když se převlékají nechají i sebekrásnější šatičky ležet na zemi nebo si jdou klidně v nedělních šatech a botech sednout do bláta. Ony nevidí ve věcech “hodnoty” a proto se jimi nenechávají svazovat, žijí prostě svobodně!

Úklid a detoxikace

V rámci detoxikace doporučuji svým klientům, aby si doma uklidili. Ne jen tak přerovnaly věci z místa na místo, ale aby vyhodily to, co se povaluje po půdách a sklepeních. Aby vyhodily věci, které již roky nevzali do rukou. Věci, které uložili s myšlenkou, že je třeba někdy budou potřebovat.
To se týká také sentimentálních přednětů, na které máme emocionální vzpomínky. Samozřejmě není potřeba vyházet úplně všechny, ale 99% může klidně opustit svě staré místo.

Je to totiž tak, že vzpomínky nejsou uloženy v to kterém předmětu, ale v nás. V našich srdcích.

3 kroky k udělání místa v tvém životě:

1. pokud máš pocit, že věcí bude hodně, objednej si od kontejner pro svoz komunálního odpadu. Není to tak drahé a navíc tě jeho prostor bude inspirovat k zaplnění.

2. Pozvi si dobrého přitele, který se na tvůj byt bude dívat nezaujatě a bude ti klást záludné otázky typu: jak dlouho to tu už leží? Na co to vlastně je? Od koho jsi to dostal?

3. naplánuj si na úklid minimálně 3 dny. Můžeš samozřejmě i méně, ale abys nebyl pod tlakem, že to musíš stihnout za den. Je dobré si úklid i užít.
nemusíš samozřejmě vyhazovat úplně všechno. Spousta věcí se dá darovat (oblečení, elektronika, knihy atd.)

Na závěr mi dovol ještě jednu myšlenku:

Jak chceš přivítat do svého života něco nového, a tím myslím i zdraví, když je nyní plný starého harampádí?

www.silaprozivot.comNapsat komentář