Pro děti pouze kvalitní obuv. V dospělosti vám poděkují

childrens-shoes-700069_960_720

Výběr obuvi pro děti bychom neměli v žádném případě podceňovat. Vývoj nohou a celého pohybového aparátu je mimo jiné ovlivněn právě i kvalitou. Rozhodně se nevyplatí na dětské obuvi šetřit a kupovat nekvalitní práci. To by totiž mohlo vést k problémům, kterých je velmi těžké se zbavit.feet-619399_960_720

 

Vývoj dětské nohy

Sílící tělesná stavba a zvyšující se hmotnost kladou nároky na dětská chodidla. Kromě toho se dítě učí chodit a běhat. Postupně dochází jak k vývoji klenby nártu, tak i k tvarování plošky chodidla. Právě nevhodná volba obuvi může být důvodem, proč bude mít později dítě ploché nohy. Správná volba bot navíc pomáhá i se zdravým vývojem páteře a předchází nežádoucím vychýlením nebo problémům. Dětské boty by měly být natolik kvalitní, aby poskytovaly správnou oporu a byly pohodlné při běžném každodenním nošení.

Kvalitní boty o správné velikosti

Je jasné, že kvalita boty je základ. Hned na druhém místě však stojí výběr správné velikosti. Tu zjistíme pomocí měření metrem a následným přepočtem v tabulce. Rovněž je možnost využít měřidla, která jsou v každé lepší prodejně s obuví. Bota by měla dítěti přirozeně sedět, nabízet mu trochu místa v přední polovině pro roztažení chodidla při došlapu. Dětská obuv však nesmí být příliš volná, aby na noze klimbala nebo se snad vyzouvala.

dětská botaCo by měla splňovat pořádná bota pro děti?

Základním parametrem je pevné sedlo boty, které poskytuje oporu jak chodidlu, tak nártu. Dále je důležitý celkový tvar, který musí nabízet místo pro prsty, nekřiví je, a ani nošení těchto bot není nepohodlné. Podrážka se doporučuje pružná, ale ne příliš tenká. Celá bota by měla být prodyšná. Všechny tyto parametry splňuje například dětská bota Superfit, kterou doporučují přímo pediatři. Nepromokavost je dosažena použitým materiálem a následnou impregnací vhodným přípravkem.

Napsat komentář