Suchý dráždivý kašel

despair-513529_960_720

Podzim se hlásí o své místo. Stromy mají zbarvené listí a venku se střídají dešťové přeháňky s větrným počasím. Co toto počasí znamená pro nás? Přechody z tepla do zimy s sebou přináší již tradiční podzimní nachlazení, jakým je rýma a kašel. Obvykle to sice nebývá nic vážného, ale i tak je lepší obyčejný kašel nepřecházet a vyléčit jej, aby se předešlo komplikacím.

Více druhů kašle

Kašel bývá jedno z nejprotivnějších nachlazení, nejen že obtěžuje vás, protože nemůžete pořádně spát. Kašlem ale dokážete být pěkně na obtíž i vašemu okolí, nemluvě o znechucených pohledech lidí v hromadných dopravních prostředcích. Kašel z nachlazení způsobuje většinou otok a podráždění sliznice, k tomu se pak ještě přidá hlen, který se snažíme vykašlat. Suchý dráždivý kašel je právě ten, se kterým se nejvíce trápíte v noci, protože nejvíce vás dráždí poloha v leže. Je proto dobré dávat si více polštářů pod hlavu. Takzvaný vlhký kašel poznáte podle toho, že vykašláváte žlutý až zelený hlen. Při tomto onemocnění míváte často také teplotu a jste celkově unavení. Podle toho jakým typem kašle trpíme, se pak řídí i následná léčba.

Účinná léčba

Při léčbě kašle se podle tradičních babských rad doporučuje pít velké množství čaje s citrónem a medem a také zůstat v klidu. Samozřejmě můžete cucat různé mentolové pastilky a bonbóny. Obě onemocnění ale způsobují viry a bakterie, takže spoléhat se jen na čaj zřejmě nezabere a je potřeba zajít k lékaři pro antibiotika. Pokud však léčba nevyžaduje rovnou antibiotika, používají se léky k tlumení kašle, tzv. antititusika. K těm se řadí například i Stoptussin, který si můžete objednat na stránce http://www.stoptussin.cz/suchy-drazdivy-kasel.php. Tento lék jako jediný obsahuje obě látky, které se k léčbě kašle používají. Stoptussin jednak tiší dráždivý kašel a pak také obnovuje ochranný film na povrchu zdravé sliznice.

Napsat komentář