Toužíte ochutnat čerstvé sushi bez práce?

asian-1239272_1280

Sushi je vydatné a zdravé jídlo, hodí se k obědu i k večeři. Na jeho přípravu ovšem potřebujete speciální rýži, mořské řasy a náčiní, abyste si jej mohli vychutnat se vším všudy. Proč si předem nevyzkoušet, jakých podob může nabývat? Zavítejte do sushi baru anebo si najděte podnik, v němž provozují i rozvoz sushi. Kromě objednání jídla nemusíte hnout prstem a výživná dobrota vám na stole přistane coby dup. chef-1209161_1280

Co je sushi?

Sushi, stále oblíbenější japonská pochoutka, se tradičně skládá z rýže a ryb s kyselou omáčkou ručně srolovaných v mořské řase, která všechen obsah drží pohromadě, a jídlo se tak dá snadno jíst za pomoci jídelních hůlek. Ryby a mořské plody, jež se používají při výrobě sushi, mohou být syrové, uzené nebo jinak tepelně upravené. Do sushi se obvykle dávají různé druhy ryb, například tuňák či losos. Z mořských plodů jsou oblíbené krevety, krabi, chobotnice, kaviár, mořské řasy a jiné. Jídlo se dobře kombinuje s avokádem, okurkou, dalšími druhy zeleniny a s houbami. Naservírují vám je obvykle také s chutným nakládaným zázvorem a křenem wasabi, což jsou ingredience dodávající jídlu šmrnc.

Sushi k vám na stůl

Vyrobit sushi si můžete i doma, nejprve je ale lepší si jeho chuť vyzkoušet, abyste neutráceli za vybavení zbytečně. K výrobě budete totiž potřebovat kvalitní ryby nebo mořské plody, speciální rýži nišiki, kyselou omáčku sušinoko, mořskou řasu nori, avokádo, rohož makisu na srolování vlastní směsi v řase a podle chuti také nakládaný zázvor, wasabi a jídelní hůlky. Levněji vás zkrátka vyjde vyzkoušet si japonskou kuchyni na vlastní kůži a zajít si do specializované restaurace. Využít lze ovšem i možnosti dovozu až domů nebo do firmy, kde pracujete. Rozvoz sushi Praha nabízí super možnost dopravy zdarma. Rozvoz sushi Brno také lze mít zdarma a jídlo budete mít na stole zpravidla do 45 minut. Ještě větší výběr podniků poskytuje rozvoz sushi Ostrava. Zpříjemněte si den a objednejte si k večeři sushi, které si vychutnáte doma při oblíbeném filmu. Najděte si podnik s rozvozem sushi ve svém okolí v užitečném katalogu sushirozvoz.net.

Napsat komentář