Máte problémy s kolenem?

orteza2

Každý, kdo sportuje, ví, jak je jakékoliv zranění protivné. Je jedno, jestli sportujete pouze rekreačně, či děláte sport na nějaké vyšší úrovni, pokud se zraníte, omezí to každého stejně. Druhým nejčastějším zraněním bývá u sportovců zranění kolene. Způsobují ho různé nerovnosti na zemi, či časté nárazy, které poškozují kloub i chrupavku. Vážnější zranění se pak často musí řešit operací, po které následuje dlouhá doba rehabilitace. Pokud se chce člověk i nadále věnovat nějakému sportu, neobejde se to bez použití kolenní ortézy.stažený soubor

Kolenní ortéza

Kolenní ortézy slouží ke zpevnění kolenního kloubu. Nejvíce se ortézy používají jako jakási fixace a ochrana kolene po zranění. S kvalitní ortézou tak není problém se, i po úraze, či operaci, dál věnovat sportům na vyšší než amatérské úrovni. Můžete se tak i nadále věnovat kontaktním sportům, nebo lyžování. Ortézy na koleno je však vhodné používat také jako prevenci, obzvlášť při na kolena namáhavých sportech, protože jejich nošením tak spíše zabráníte úrazům. Kolena má sice člověk dvě, ale zdraví pouze jedno a rozhodně se tedy nevyplatí na něm šetřit a upřednostňovat cenu před kvalitou.

Jakou zvolit?

Vhodná kolenní ortéza by měla být z hodně pružného, ale zároveň i pevného materiálu. Měla by mít možnost utažení, či povolení, neměla by být tedy pouze natahovací. S ortézami, které zakoupíte v běžných řetězcích, jež se na sportovní pomůcky nespecializují, si tak spíše ještě více ublížíte, než že by vám pomohly. Jednou z firem, která se na vývoj a výrobu kolenních ortéz specializuje, je značka Össur. Tato společnost vyrábí ortézy již od roku 1971 a její výrobky se vyvážejí do 18 zemí. Je jedničkou na trhu v neinvazivní ortopedii. Jednou z nejlepších ortéz na trhu je kolenní ortéza Össur CTI , která je vyrobena z velmi odolného, ale přitom velice lehkého karbonu.

Napsat komentář