Jak se zbavit jarní únavy? Podrobte organismus detoxikaci!

herbal-tea-1410565_960_720

Pokud svůj organismus neudržujete v perfektní kondici po celý rok, pak se váš nezdravý životní styl projeví celkovou únavou, nezdravou pletí, špatným trávením a dalšími neduhy. Dobrá zpráva je, že kvůli tomu nemusíte k lékaři – na vině jsou hromadící se toxiny a odpadní látky. Když se jich zbavíte, začnete se opět cítit dobře.

Co je příčinou hromadění toxinů a odpadních látek?

Vegetariánů a veganů se tyto problémy netýkají. Konzumenti masa však čelí usazování odpadních látek z velkého množství živočišných bílkovin. Ty postupem času vytváří souvislou vrstvu na stěnách bílkovin, a zpomalují tak metabolismus. K typickým projevům patří únava a pocit těžkosti.

V mase jsou navíc obsaženy těžké kovy, zbytky léků a další látky, které působí na lidský organismus nepříznivě.

Nejde však pouze o nadměrnou konzumaci masa, ale také o nedostatek vlákniny. Přemíra bílé mouky a nedostatek celozrnných potravin a zeleniny vede k hromadění odpadního materiálu ve střevech.

tee-1680885_960_720

Jak na detoxikaci snadno a rychle?

Jarní detoxikace není náročná a budete se po ní cítit jako znovuzrození. Ovšem pozor – tipů na očistu je nespočet a některé způsoby mohou organismus rozhodit ještě více.

Chcete-li mít jistotu, že se již po několika málo dnech budete cítit mnohem lépe a jarní únava bude nenávratně pryč, vydejte se na nákup zdravých potravin a dobře se zásobte zeleninou.

Pokud zdravé stravě příliš neholdujete, přistupujte ke svému novému jídelníčku kreativně a dopřejte si zeleninu v různých podobách – nejen čerstvou, ale také jako vařenou či pečenou.

K zdravým, a přitom velmi chutným pokrmům patří kaše všeho druhu – ovesná, pohanková, jáhlová. Stačí dochutit medem, přidat ovoce a skvěle si pochutnáte.

Z pitného režimu vyřaďte slazené nápoje a nahraďte je filtrovanou vodou s čerstvou citronovou či limetkovou šťávou. Pro lepší chuť můžete přidat trochu medu.

Budete-li takto jíst po dobu několika dní, pocítíte příval energie a váš organismus začne fungovat na plné obrátky!

Napsat komentář