Kam s prckem, když se oteplí

child-1674021_960_720

Kam s dětmi, když je zima? Z procházky přijdete vymrzlí a hraní venku dlouho nebaví, především když chybí sníh. Ostatní roční období nabízejí mnohem více možností.

Na procházku, na výlet, na hřiště

Ven, ven, ven! S prvními teplejšími paprsky nás to táhne víc a víc mimo naše domy a byty. Pobyt venku je přece jen něco jiného než trávení volného času doma. Působí pozitivně na naše tělo i mysl. Ne nadarmo se říká, že nám „vyčistí hlavu“. Procházky po okolí bydliště, výlet s dětmi za město, do přírody. Nás uklidní a děti zabaví.

Dětské hřiště – každý den jiná zábava

Oblíbenými místy, kam zajít s dětmi, jsou dětská hřiště. Jsou čím dál vybavenější, a tak poskytují rozmanité, zábavné a zdravé hraní si venku pro děti všech věkových kategorií. Zapomeňte na betonové prolézačky, vrzající kolotoče z trubek a houpačky, ze kterých dítě při třetím zhoupnutí spadne. Dnešní hřiště jsou vyráběna z odolných přírodních materiálů a jsou bezpečná. Určitě zde najdete klasická pískoviště. Písek děti prostě milují. Je tvárný a dají se z něj postavit fantastické věci. Oblíbené jsou houpačky, tyče pro šplh i skluzavky. Atrakcí existuje nepřeberné množství a vznikají stále nové. Menší děti mají rády herní domečky, větší děti si cvičí koordinaci svého těla a fyzickou zdatnost na bezpečných lezeckých stěnách.

Po republice najdete různě vybavená hřiště, někdy i hodně netradiční. Některá z nich jsou postavena mezi stromy, a tak si děti mohou vyzkoušet houpací sítě, prozkoumat prostory v korunách stromů nebo stavět domečky z větví. U jiných se děti pomazlí se zvířátky v malých minizoo. Seznam hřišť je dostupný na internetu.

Většina dětí je ráda mezi jinými dětmi. Sociální interakce rozvíjí osobnosti dětí, přivykají kolektivu, získávají sebedůvěru a sebevědomí. Dětská hřiště tak přispívají k rozvoji osobnosti dětí, jejich mentálních i fyzických schopností.

Napsat komentář