Invalidní vozíky a skútry pomáhají hendikepovaným žít běžným životem

invalidní vozík

Pomůcky pro invalidy, hůře se pohybující osoby a lidi po úrazech jsou vyráběny speciálně s ohledem na míru jejich postižení, možnosti mobility či potřeby využívat druhou osobu. Primárně mají všechny invalidní vozíky, elektrické skútry, polohovací postele nebo například berle a chodítka pomáhat tělesně postižené osoby čím dál více zapojovat do běžných denních činností. Vždyť není nic horšího než bezmocně ležet na lůžku anebo sedět v křesle a čekat na pomoc příbuzných, ošetřovatelského či zdravotního personálu.

Invalidní vozíky tlačené druhou osobouInvalidní vozík Invacare Action 2NG

Každý invalidní vozík byl vyroben pro specifické potřeby hendikepované osoby a momentální situaci. Běžně známé sedací invalidní vozíky pro nejnutnější převozy pacientů, které tlačí druhý člověk, se s oblibou využívají ve zdravotnických a nemocničních zařízeních. Nezřídka slouží i v domácnostech, pro převoz hendikepovaných pacientů na letišti a ve veřejných budovách. Jsou praktické v tom, že se dají snadno složit, jsou lehké, jen je musí používat osoby s pomocníkem.

Elektrické vozíky pro osoby s různými hendikepy

Elektrické invalidní vozíky se vyrábějí v mnoha variantách, které zohledňují míru postižení, úrazu nebo hendikepu. Některé hendikepované osoby dovedou vozík plně ovládat rukama, pro ně jsou určeny jiné typy než pro lidi, již mají potíže s hybností rukou. Žádná tělesně postižená osoba si nemusí zoufat, k dispozici jsou desítky typů elektrických vozíků. Příznivá je ovšem také informace, že ani elektrický invalidní vozík se nepohybuje v cenově nedostupných relacích. S pomocí příbuzných nebo využitím doplatku od pojišťovny je tato důležitá životní pomůcka dostupná všem zájemcům.

Elektrické skútry nejen pro invalidy

Speciální kategorií pomocníků pro seniory, hendikepované osoby a hůře se pohybující lidi jsou elektrické skútry. Jejich obsluha je možná i pro osoby s horší hybností rukou díky různým typům ovládání. Je potřeba počítat s možnými komplikacemi při nasedání a vstávání, neboť se na skútr nasedá jako na motorku. Rovněž je třeba zvážit terén, na němž se skútr bude pohybovat. Na skútru lze jezdit po rovině, z mírného kopce, ale nerovnosti jako chodníky, schody a kamenitý terén či dlažbu skútr zdolává hůře. Díky společnosti Kros Medical se hendikepovaní i lidé po úrazu můžou vybavit účelnými pomůckami, jež jsou určeny pro všechny věkové kategorie – děti i seniory. Užitečné zdravotní potřeby jsou aktuálně nabízeny ve zvýhodněných cenových relacích.Afikim Breeze S4

 

Napsat komentář