Trápí vás chřipka v létě?

chřipka

Není snad nic horšího, než když jsou venku třicítky a vy musíte ležet doma, jelikož jste nemocní. Dojde k tomu přitom úplně snadno, obzvlášť v začátcích léta. Zdá se vám, že je venku teplo, a tak podceníte oblečení, případně se zdržíte venku dlouho do večera jen v krátkém rukávu a chřipka či nachlazení jsou na světě. Co teď s tím?

Nedá se nic dělat, chřipky a nachlazení se nelze zbavit jinak, než že si lehnete, odpočinete a pořídíte si nějakou medicínu, co urychlí léčbu.

Tělo potřebuje odpočívat

Nejhorší, co můžete udělat, je přecházet nemoc. V období nemoci je totiž tělo oslabené, a pokud ho necháte dělat všechno, co musí zvládat normálně (chodit do školy, práce, starat se o rodinu), bude se s nemocí vypořádávat podstatně delší dobu. Když si vezmete na dva nebo tři dny volno, zbavíte se problémů daleko rychleji.

Dodejte mu správné živiny v potravě

Chcete-li léčbu urychlit, zkombinujte odpočinek se správnou stravou. Základem je dodržování pitného režimu. Střídejte minerálky, čaje i ovocné džusy a šťávy plné vitamínů. Do chřipkového jídelníčku patří také polévky (zejména masové a zeleninové vývary), vařené či dušené libové maso. Samozřejmě jezte dostatek ovoce a zeleniny.

Navštivte lékárnu

Kvůli nachlazení a chřipce zpravidla není potřeba chodit k lékaři. V lékárně vám nabídnou celou škálu účinných přípravků, které se dají pořídit bez předpisu. Nejen že vás vyléčí, ale především vám prakticky okamžitě uleví od bolesti v krku, hlavy atd. Vyzkoušet můžete i babské rady – pro uvolnění nosu inhalujte slanou vodu, na tlumení kašle zkuste zase lžíci medu rozmíchanou v teplém mléce. A jistě sami doplníte další zaručené recepty, které se tradují ve vaší rodině.

Zajímá-li vás nachlazení léčba a chřipka léčba, podívejte se také sem: http://www.vicks.cz/cs-cz/centrum-pece-vicks/lecba-a-uleva-od-priznaku-chripky-a-nachlazen%C3%AD

veselá, po chřipce

Napsat komentář