Trápí vás projevy alergie? Poradíme, jak si pomoci

alergie

Alergie je nepříjemné autoimunitní onemocnění. Může mít více projevů o různé intenzitě a nevýhodou je, že se objevuje nejen v dětství, ale i v pozdějším věku. Když zakročíte včas, můžete příznaky zmenšit a pomoci svému organismu lépe se vyrovnávat s tímto problémem. Jaké příznaky mohou značit alergickou reakci a co vám může pomoci bez nutnosti návštěvy lékaře?

Hlavní sezóna pro alergiky

Alergickou reakci vyvolávají prachové části, spory plísní, roztoči a hlavně pylové částice. Právě na jaře a v létě je nejhorší období pro všechny, kdo trpí tímto autoimunitním onemocněním. Může se jednat pouze o alergii s málo intenzivními příznaky, ale můžete zaznamenat i neutuchající kýchání, neustálý řídký hlen a podobně. Pokud se u vás tyto problémy objeví, je možné problém dočasně řešit dostupnými léky bez receptu, ale z dlouhodobějšího hlediska bude lepší navštívit lékaře.

Projevy alergie

Mezi typické projevy alergie patří smrkání, časté kýchání, pálení a výtok z očí či vyrážka. I když se jedná o zdánlivě banální příznaky, při neléčení se mohou zhoršit a objevovat se záněty spojivek nebo středního ucha. Při vysoké intenzitě alergických projevů je dobré nasadit léky, které sníží hladinu histaminu, což je látka uvolňovaná při imunitní reakci. Samotná alergie je zbytečná imunitní odpověď na neškodný podnět. Projevy se mohou objevit již v dětství, ale výjimkou nejsou ani případy, kdy se alergie objeví v dospělosti. Pokud mají oba rodiče alergii, je velmi pravděpodobné, že alergií bude trpět i potomek.

Volně dostupný lék

Pokud vás trápí alergie a nechcete každou chvíli chodit k doktorovi pro recept, můžete zvolit volně dostupné léky bez receptu. Podívejte se na http://www.analergin.cz/, kde najdete více informací o účinném léku pro potlačení alergických projevů. V každém případě se však při komplikacích či silnějších alergických reakcích obraťte na specializovaného lékaře, který vám udělá alergologické vyšetření a napíše vám silnější prášky na alergii.

Napsat komentář