Báze pod makeup – primer

IMG_8003[1]

Báze pod makeup – primer

 
Báze pod makeup je báječným produktem, jehož úkolem je vyhladit pokožku, popřípadě jí i barevně sjednotit. Na trhu nalezneme obrovskou škálu všech možných bází, ale ty přírodní aby člověk pohledal, o ceně ani nemluvě. Protože podkladovou bázi jsem svou ještě neměla, byl “úkol” jasný. Vymyslet takovou, která bude fungovat, a která bude co možná nejvíce natural. A tady je výsledek. Pevně věřím, že se vám bude líbit.

Rozpis na cca 30 ml

16 ml květinové vody (já použila růžovou)
3 ml glycerínu
4 ml oleje z trnkových jader (chtěla jsem, aby to vonělo)
2 ml skvalanu
1,5 g olivoilu
1 g bílého BB pigmentu
2 g silica
7 kapek Cosgardu
2 SMIDGEN žlutého prémiového oxidu
1 DROP hnědého prémiového oxidu
1 DROP růžového ultramarínu
Pomůcky:
3 misky
metlička
lžička
váha
měrné kovové lžičky
odměrka (stříkačka, kádinka)
30 ml dóza nebo lahvička s pumpičkou
Suroviny a pomůcky můžete zakoupit ZDE.
Veškeré nádoby a pomůcky vydezinfikujeme vysokoprocentním lihem. Do jedné misky odměříme glycerín, BB pigment, silicu a oxidy s ultramarínem (ty jsem zvolila jen kvůli sjednocení barevného tónu, nemusejí být, primer pak bude bílý). Do druhé misky odměříme olej, skvalan a olivem, do poslední odměříme květinovou vodu.
Nyní rozetřeme v misce glycerín s pigmenty a silicou. Můžeme přidat několik kapek caprylisu, tak aby jsme docílili této konzistence (dá to chvilku zabrat).
Do vodní lázně dáme zbylé misky (tu s květinovou vodou o chvilku déle)
Po rozpuštění emulgačního vosku misky vyjmeme a vodní fázi vlijeme do olejové a mícháme.
Pomoci si můžeme s miskou se studenou vodou (pro urychlení chladnutí).
Vznikne nám krásný lehký krémík.
Krém postupně zašleháváme do rozetřených pigmentů.
Přidáme cosgard.
Na ruce to na první pohled vypadá dost intenzivně.
Ale po rozetření je barva velmi jemná, opravdu to pouze sjednotí barevný tón. Barva je ale volitelná, jak jsem psala v úvodu.
Pokud se ptáte, proč jsem pigmenty nezačlenila rovnou do vodní nebo olejové fáze, pak vězte, že BB pigment dělá poněkud neplechu při vytváření emulze. Tenhle postup se mi prostě ověřil.
Primer má pH 6,5 – 6,8. Mám rozšířené póry na tváři, takže se mi v nich hodně produktů usazovalo a nevypadalo to vůbec hezky. S touto bází se mi to ale nestává. Bázi nanáším po lehkém denním krému, a po rozetření je pokožka jako samet. Minerální makeup na bázi vypadá naprosto úchvatně 🙂

Napsat komentář