Alkohol a Silvestr patří k sobě

víno

Silvestr má spousta lidí spjatý s alkoholem. Ne sice, že by se bez něj nedalo bavit, ale k oslavám konce roku prostě patří. Každý má jiné chutě, a tak preferuje jiné nápoje. Většinou se však nezůstává jen u jednoho druhu pití, spíše naopak. Časté střídání nápojů je pro konec roku typické, obvykle se totiž slaví ve velkém stylu.

Oblíbený nápoj

Oblíbeným alkoholickým nápojem je víno, a to nejen na Silvestra. Při této výjimečné příležitosti, jakou konec roku bezesporu je, sáhněte po kvalitní lahvi. Nejen, že kulinářský požitek bude větší, ale zároveň vás další den čeká menší bolehlav. Pokud se vám však víno zdá na poslední noc roku příliš tradiční nebo dokonce fádní, pak ho můžete zkusit smíchat a vytvořit z něj originální koktejly. Jsou málo známé a vaše hosty jimi rozhodně ohromíte. Inspiraci můžete čerpat na internetu, nebo popusťte uzdu své fantazii a kreativitě a vytvořte si recept vlastní.

Víno, jak ho neznáte

Dobře pitelné je růžové víno, které sedne většině lidí. Je oblíbené jak na nejrůznějších večírcích, tak také k piknikům nebo letním grilovačkám. Chutná nejen samotné, ale poslouží také jako skvělý základ pro namíchání koktejlů. Vyzkoušet můžete kombinaci se zázvorovou limonádou nebo višňovým džusem, zaujme i se spritem či s ovocem jako jahody, borůvky nebo meloun. Nebojte se experimentovat a objevovat nové chutě, poslední den roku se můžete trochu odvázat.

Klasika, která neomrzí

Chcete-li zůstat u klasiky a o půlnoci si přiťuknout sektem, pak to nepřehánějte s jeho množstvím. Šumivé víno totiž dovede být hodně záludné, „bublinky“ rychle stoupají do hlavy. Navíc vyvolávají pocit lehkosti, takže máte chuť pít dál a dál. Abyste neměli další den kocovinu a oslavy na vás nezanechaly následky, pak drinky prokládejte velkým množstvím vody, která pomáhá vstřebávat alkohol. Pokuste se dodržet základní pravidlo – kolik vína, tolik vody. Před kocovinou vás ochrání také jídlo, dopřejte si hlavně bílkoviny. Na stole tak sáhněte po sýru nebo mase a upřednostněte spíš tučnější pokrmy. Pamatujte, jak na Nový rok, tak po celý rok, tak dělejte vše pro to, ať ho nestrávíte s nepříjemnou kocovinou!

Napsat komentář