3 tipy, co je dobré rozmyslet si před rekonstrukcí

kuchyně na míru

Chcete vylepšit své bydlení a pustit se do rekonstrukce? V takovém případě se musíte připravit na několik věcí. V článku najdete praktické rady, které vám pomohou s přestavbou kuchyně, bytového jádra i kompletně celého bytu.

Kompletní rekonstrukce od podlahy

Dobře provedená kompletní rekonstrukce bytu může znamenat velkou změnu a výrazné zvýšení hodnoty nemovitosti. Problém je, že se musí zvládnout co možná nejlépe. Pokud chcete výraznější změnu, zapřemýšlejte nad tím, jak hluboko půjdete. Bude vám stačit nově vymalovat, nebo chcete znovu nahodit omítky? Čím větší zásah, tím bude rekonstrukce dražší, ale na druhou stranu se může prodloužit interval do doby, než budete potřebovat další výraznější úpravy.

Pro kuchyni vašich snů

Častým předmětem při úpravách bydlení bývá pořízení nové kuchyně na míru. Většinou jde o sen, který je dobré si splnit i díky praktickému využití. Vysněná kuchyně navržená na míru sice může představovat dražší položku, ale při dobře zvoleném návrhu si můžete být jisti, že s ní budete dlouho spokojení. Osvědčuje se také výroba kuchyňských linek na míru konkrétním potřebám.

Podobně je na tom také rekonstrukce bytového jádra, kdy je dobré zaměřit se i na splnění požadavků z hlediska statiky a zakomponování do celého bytu. Výraznější přestavba bytu se změnou příček a dispozičního řešení by měla být pro jistotu konzultována se statikem.

Rozpočet, časové možnosti a promyšlený plán

Důkladná kompletní rekonstrukce bytu si žádá hodně času i financí. Pokud se chcete pustit do všech místností najednou, budete si muset na čas sehnat jiné bydlení. Předem si tedy rozmyslete orientační rozpočet a plán, jak budete postupovat. Hodně záleží na konkrétní situaci a na tom, kolik místností chcete vlastně předělávat. Čím lepší plán, tím více eliminujete riziko případných komplikací a zdržení.

Napsat komentář