Svěřte svůj zrak do těch nejlepších rukou

laserové operace očí, operace očí laserem, operace dioptrických vad

Zrak patří mezi nejdůležitější lidské vjemy, oči pak mezi nejdůležitější lidské orgány. Schválně, kdybyste si museli vybrat, zda přijít o nohu, či o zrak, co byste si vybrali? Hodně lidí by obětovalo spíše svou nohu. To jen dokládá, jak si zraku jako takového ceníme. Už jen z toho důvodu bychom o něj měli náležitě pečovat. 

Také vám připadá, že z populace mizí lidé s brýlemi? Ne, to neznamená, že ze světa zmizely diagnózy typu krátkozrakost a dalekozrakost. Vysvětlení hledejte jinde. Buď nosí kontaktní čočky, nebo mají za sebou laserovou operaci očí.

Čeští oftamologové špičkami ve svém oboru

Česká oftamologie je na světové úrovni stejně jako čeští oftamologové, jež snesou srovnání se špičkami oftamologie světové. Proto se nezdráhejte svěřit jim i svůj zrak, který u nich bude doslova v těch nejlepších rukou. Pokud se zkrátka na svět nedíváte tak ostře, jak byste mohli, věřte, že po jejich zákroku budete. A bez brýlí i kontaktních čoček! Dokážete si to vůbec představit?

Obavy hoďte za hlavu

Cestou ke zraku jako ostříž jsou operace očí laserem. Děsíte se už samotného názvu? Věřte, že obavy rozhodně nejsou na místě. Používají se při nich ty nejmodernější technologické postupy, jež současná medicína nabízí. A navíc si poradí i s mnohem širším spektrem očních vad.

Doživotní záruka

S doživotní zárukou! Tu alespoň ke svým zákrokům poskytují renomované oční kliniky NeoVize BrnoDuoVize Praha a NeoVízia Bratislava. V rámci tzv. all inclusive balíčků, jejichž součástí je i roční pooperační péče zdarma. Buďme ale konkrétní.

Vidíte rozmazaně? Tak to změňte!

Laserová operace dioptrických vad vás zbaví krátkozrakosti i dalekozrakosti, a to mnohdy i v kombinaci s astigmatismem. Jejím cílem je změnit zakřivení rohovky, aby následný zrakový vjem byl pokud možno co nejreálnější. Aby zkrátka pacient viděl lépe než předtím. Nerozmazaně, ale pokud možno co nejostřeji. A to laserový paprsek dokáže.

Laser, technologie 21. století

Je totiž velmi přesný. K tomu vyniká i maximální šetrností i rychlostí. Samotný zákrok netrvá déle než několik vteřin! Ano, za tak krátkou dobu laser zvládne odstranit i tu nejtenčí vrstvu tkáně. Při pacientově vědomí! Ne, nebojte se, bolest při zákroku samotném neucítíte. Vaše oko bude znecitlivěné speciálními kapičkami. Tomu se skutečně říká technologie 21. století.

Femtosekundový a excimerový laser

Při operacích se používají dva typy laserů: femtosekundový a excimerový. Jaký je mezi nimi rozdíl? Nebudeme zacházet do podrobností, ale alespoň základní obrázek byste si udělat měli. Maximálně šetrný femtosekundový laser VisuMax, jež se používá při operaci ReLEx Smile, dokáže přímo uvnitř rohovky oddělit i velmi tenkou vrstvu tkáně, a to aniž by narušil její stabilitu a pevnost. Dalším typem laseru i laser excimerový, jež se spolu s femtosekundovým používá u jiného druhu laserové operace femtolLASIK. Zatímco první laser vytvoří na rohovce ochrannou lamelu, druhý ji následně zbaví přebytečných dioptrických vrstev. Pak se ochranná lamela přiklopí zpět.

Důležité je přesné stanovení oční vady

I přesto, že laserové operace očí probíhají při plném vědomí pacienta, je zapotřebí před samotným zákrokem absolvovat předoperační vyšetření. Jeho úkolem je pacienta maximálně poznat a hlavně zjistit, zda-li je pro zákrok vhodným adeptem. To obnáší stanovení přesné anamnézy i diagnózy, tedy oční vady.

Průběh předoperačního vyšetření

Specialista změří zakřivení i tloušťku vaší rohovky, provede vám test slzivosti, změří nitrooční tlak a také zevrubně vyšetří přední segment oka i očního pozadí. I u tohoto vyšetření se ovšem není čeho bát. Veškerá vyšetření jsou samozřejmě velmi šetrná a bezbolestná. Tak ještě váháte?

Napsat komentář