Pijte čistou vodu! Ideálně filtrovanou!

filtrační lahve, filtrační systémy, filtrace vody

Zdravý člověk by každý den podle doporučení lékařů měl svému tělu dodat okolo tří litrů vody. Proč zrovna toto množství? Protože zhruba dva a půl litru denně z těla vyloučí!

To samozřejmě neznamená, že celé toto množství tekutin musíme vypít. Necelý litr vody tělu dodáváme prostřednictvím stravy a třetinu si vytvoří metabolickou činností. Vypít bychom pak podle těchto počtů měli zhruba litr a půl tekutin denně. Skutečný doporučovaný příjem tekutin je však individuální. Odvíjí se podle věku, hmotnosti i pohlaví. Ale i zdravotního stavu, vyvíjené fyzické aktivity a způsobu stravování.

Co pít?

Nejlepší tekutinou pro člověka vždy byla, je a bude čistá voda. Na rozdíl od sladkých limonád, kofeinových i alkoholických nápojů a k překvapení mnohých i zeleného čaje, které naopak odvodňují a přispívají k dehydrataci. Ta se sice hlásí „jen“ únavou a bolestmi hlavy. Vést ovšem může k přehřátí a oběhovému selhání!

Jak často pít?

Po malých douškách popíjejte průběžně během dne. Pokud do sebe přes celý den nedostanete kapku a navečer se to budete snažit dohnat tím, že vypijete litr minerálky, moc si nepomůžete. Naopak. Velké množství tekutin (vypitých naráz) vás může i zabít. Nečekejte však ani na pocit žízně, která už je známkou dehydratace.

Není voda jako voda

Jakou vodu pít? Většina lékařů vám doporučí pitnou vodu z kohoutku. Ideálně přefiltrovanou, ať již ve filtrační konvici, nebo filtračním systémem nainstalovaným přímo na vodovodní kohoutek. Další možností, jak si dopřávat chutnou filtrovanou vodu, představují filtrační lahve a konvice, v nichž se voda filtruje přes vyměnitelné filtrační patrony.

Moderní filtrační systémy

Filtrace vody je účinným způsobem, jak vodu zbavit látek, které v ní mít nechceme. Tedy chlóru, sedimentů, kovů a dalších škodlivých látek. Moderní filtrační systémy tak v současné době představuji nejjednodušší a nejbezpečnější způsob, jak se dostat k čisté a nezávadné vodě.

Vybírejte na penepex.cz

Jedny z nejkvalitnějších a nejvýkonnějších filtračních systémů najdete v portfoliu společnosti Penepex, s.r.o. (penepex.cz), která se specializuje na prodej vodních filtrů pro různá filtrační zařízení pro domácnost i veřejnost. Včetně filtrů a dalšího nezbytného příslušenství. Tak neváhejte. Není důležité totiž jen pít vodu, ale také pít čistou vodu!

Napsat komentář