Potíže se sluchem: Víte, jak správně vybrat naslouchátko?

naslouchátko
Jak člověku postupně přibývají roky, jeho zdraví chátrá víc a víc. Bohužel se jedná o nezvratný proces, avšak díky super vychytávkám lze některé dopady prakticky odstranit. Velkou pomocí jsou například různá sluchadla pro nedoslýchavé seniory.

Záleží na míře nedoslýchavosti

Než se pustíte do nakupování naslouchátka pro někoho blízkého, měli byste nejprve vědět, jak špatně je na tom jeho sluch. Je to velmi důležité, protože od toho se odvíjí samotný typ sluchadla. Pro osoby, které nedoslýchavost trápí jen minimálně, jsou ideální naslouchátka do ucha. Naopak při větší míře nedoslýchavosti je lepší volit modely, co se zastrčí do kapsy. Taky berte v potaz, zda dotyčný nosí brýle, aby mu sluchadlo nepřekáželo za uchem, a jestli potřebuje slyšet celý den, nebo jen několik hodin.
Velký výběr jednotlivých modelů nabízí například společnost Naslouchátko.cz. V jejich internetovém obchodě máte možnost zakoupit jak naslouchátka pro seniory do kapsy, tak samozřejmě i modely určené na vkládání do uší. Jedná se o velice kvalitní produkty, s nimiž dokážete starším osobám značně usnadnit život. Je to ideální tip na dárek k narozeninám, když dotyčný tvrdí, že už všechno má a nic nového nechce.

Co nejčistší zvuk

Další překážka, na niž můžete při svém nákupu narazit, je neznalost rozdílu mezi analogovým a digitálním sluchadlem. Nebojte se, je to velice prosté. Digitální naslouchátko pro nedoslýchavé je schopné lépe zpracovat přenášený zvuk, který je posléze mnohem čistší, než když používáte analogový model. Analogová sluchadla jsou navíc jednodušší bez jakýchkoliv přidaných funkcí.
Pamatujte si, že je velice důležité, aby sluchadlo pro nedoslýchavé bylo hlavně anatomicky tvarované a dobře dotyčné osobě padlo do ucha. Nikdo přeci nechce nosit něco, co by mu během používání neustále vyklouzávalo, případně jej nějak dřelo.

Napsat komentář