Sestavte si svůj vlastní batoh na kolo a jiné sportování

batoh na kolo

Batoh už se dnes nenosí jen do školy či na nákup, mnohem častěji ho využijete i při sportování. Jen si vzpomeňte na svoji poslední vyjížďku na kole. Neřešili jste náhodou, kam si odložit telefon, peněženku nebo bundu pro případ deště? Kdybyste měli správný sportovní batoh na kolo, navždy se takového problému zbavíte.

Batoh jako bezpečností prvek

Batoh na kolo ale zdaleka nemusí fungovat pouze jako prostor na převážení věcí. Dnes již plní i bezpečnostní funkci. Zejména pokud se rádi vydáváte jezdit do terénu, na lesní cesty a na náročnější sjezdy, co největší možná ochrana je na místě. Poskytne vám ji batoh s páteřákem. Ve chvíli, kdy vás potká pád, jeho následky s ním značně minimalizujete. Pro ty, kteří preferují cyklistiku mimo silnice, by měl být takový batoh standardem.

Jak vybrat ten správný batoh na kolo?

Zorientovat se v nabídce batohů na kolo není náročné. Stačí jen vědět, na co přesně chcete takový batoh používat. Pokud vám stačí do něj uložit pouze osobní věci, nějaký kus oblečení, případě malou svačinu, jsou pro vás určené malé batohy s objemem kolem 10 litrů. Hledejte takové s co nejmenší hmotností. Při delších projížďkách oceníte, když půjde dovnitř vložit několikalitrový vak na vodu.

Když potřebujete, aby vám batoh pojal větší množství věcí, například pro výlet přes noc, poohlížejte se po objemu okolo 20 litrů. Pro náročnější sportování s rizikem pádu určitě volte outdoor batohy s ochranou zad.

Postavte si svůj vlastní sportovní batoh

Co když si ale z běžné nabídky nedokážete vybrat? Bajkshop Singltrek proto přišel s možností sestavit si vlastní batoh. Prim v jeho nabídce totiž hrají modulární batohy francouzské značky PRISM. Ty fungují na principu několik dílů, které si každý sestaví sám dle libosti.

Základem je zádový díl, který si vyberete podle své velikosti. Na něj se dají připevnit batohy s různými objemy (10 l, 18 l, 20 l, 22 l, 33 l) a v různém provedení. Pro větší ochranu můžete (ale nemusíte) přidat ochranný díl s páteřákem. Dle vlastních přestav si vyladíte i barevné provedení. Získáte tak jedinečný batoh na kolo, který vám bude dlouho sloužit. A to nejen při cyklistických vyjížďkách, ale i na ostatní sportování.

Napsat komentář