Pravá moravská svatba v Brně aneb vinný sklep a cimbálová muzika

svatba brno

V posledních letech je velkým trendem pořádat svatby na jižní Moravě s tou pravou vesnickou atmosférou a možná rovnou uprostřed vinic. Nemusíte však cestovat až k rakouským hranicím. Překrásnou svatbu si užijete také v Brně – třeba v penzionu Kovárna, který disponuje krásným cihlovým klenutým vinným sklepem.

Historie penzionu Kovárna sahá až do roku 1237. Jak název napovídá, tehdy sloužil jako kovárna. Dodnes si zachovává svůj historický ráz, zároveň zaujme domácí atmosférou. Všechno tohle je pak podtrženo rozumnými cenami.

Dobová kachlová kamna i vinný sklep

Svatby Brno se tady obvykle konají v jídelně s dobovými kachlovými kamny a dřevěnou podlahou. Do té se vejde 35 osob. Penzion není stavěn na obrovské svatby, spíš na menší, komornější a rodinnější. Na noc se tu ubytuje 14 osob v sedmi dvoulůžkových pokojích.

Večerní zábava se obvykle odehrává v prostředí vinných sklepů, kde nemůže chybět živá cimbálová hudba. Sem se vejde 45-50 osob. Prostory tak dokonale vyhovují současnému trendu, kdy na hlavní jídlo pozvete vaše nejbližší a na večerní raut širší skupinu známých.

Nepřijdete ani o možnost farního obřadu

Kdo chce zažít svatbu podle tradičních českých zvyklostí, ten by si měl své „ANO“ říct v kostele. Penzion Vinárna je schopný zajistit obřad v sousední faře kostela Sv. Marie Troubsko.

Vše je na domluvě podobně jako skladba jídelníčku (obvyklé bývá čtyřchodové menu) a výzdoba. Jak dodávají sami novomanželé, kteří svůj velký den prožili v penzionu Kovárna, majitelé jsou pohodoví lidé, s nimiž se dá na všem dohodnout.

Penzion Kovárna si zamilujete

Svatba Brno není jedinou událostí, kterou můžete v penzionu uspořádat. Fantastické zde bývají také oslavy narozenin, promoce a dalších životních událostí. Penzion je sice malý, ale o to osobnější přístup k zákazníkům nabízí. Přijďte si sami prohlédnout prostory, popovídat s majiteli a uvidíte. Penzion Kovárna se nachází v Bosonohách na významné ulici Pražská.

Napsat komentář