Nosiče kol na tažné zařízení: Víte, jaké mají výhody?

Nosič na tažné zařízení na 4 kola
Slunečné počasí a blížící se léto celkově nás vybízí k tomu, abychom co nejvíce času trávili aktivně venku. Jednou z nejoblíbenějších činností pro tohle období je samozřejmě jízda na kole. Co ale dělat, když chcete vyrazit někam dál na cyklistickou dovolenou? Pomůžeme vám vybrat nosič kol!

Zapomeňte na výškové limity

Když se řekne nosič kol, většina lidí si vybaví klasický nosič na střeše vozu, který má celou řadu nevýhod. Mnohem lepší volbou jsou nosiče kol na tažné zařízení, protože svému uživateli poskytují maximální komfort. Aretace kol je velice jednoduchá, tudíž máte jistotu, že ji zvládne prakticky každý. Stejně jednoduchá je i samotná instalace daného zařízení.
Další velkou výhodou tohoto typu nosičů je jejich minimální aerodynamický odpor. Díky tomu při převozu kol nenarůstá spotřeba paliva a jízda vás nestojí žádné finance navíc. Kromě toho můžete parkovat bez jakéhokoliv výškového omezení, protože pro nosiče kol na tažné zařízení žádné stresující výškové limity neplatí. Nenechte se odradit vyšší pořizovací cenou, protože všechny výše zmiňované bonusy vám investované peníze rychle vrátí.

Maximum úložného prostoru

Jestliže pravidelně vyrážíte s celou rodinou na delší dovolenou, jistě oceníte nějaký ten úložný prostor ve vašem vozidle navíc. Skvělým pomocníkem je v tomto případě střešní box, kam můžete uložit všechno potřebné. V současnosti není žádný problém najít vhodnou kombinaci právě nosiče na kola a vhodného boxu. Při svém cestování se tím pádem nemusíte nijak omezovat, ale naopak si můžete naplno užívat.
Na závěr článku bychom vám rádi doporučili švédskou značku Thule, která vyrábí kvalitní nosiče kol, lyží, střešní boxy či příčníky. Produkty od tohoto výrobce lze zakoupit například v internetovém obchodě Filson Store, kde naleznete vše potřebné pro pohodlnou přepravu (nejen) kol.

Napsat komentář