Co dělat, potřebujete-li rychle a bez zbytečné administrativy půjčit peníze? Řešením je nebankovní půjčka

V současné době mnozí z vás řeší výpadek finančních prostředků, na něž byli zvyklí. Příjmy ze zaměstnání a podnikatelské činnosti klesají zejména v důsledku situace kolem pandemie nového koronaviru, kvůli níž dokonce na určitou dobu došlo k zastavení chodu firem a podniků. Aktuální nedostatek peněz se dá elegantně vyřešit formou půjčky, pakliže předpokládáte, že peníze budete schopni bez problémů za několik týdnů či měsíců vrátit. Jednou z možností je nebankovní půjčka.

Rozdíl mezi bankovním a nebankovním úvěrem

U klasické bankovní půjčky je poměrně značné procento odmítnutých žádostí. Je to dáno především tím, že banky si mnohem důkladněji prověřují bonitu žadatelů, tedy jejich případnou schopnost splácet své závazky. Stačí, pokud jste někdy v minulosti měli u banky problém byť jen s jedinou pozdní platbou a ústav vám potřebné peníze nyní nemusí vyplatit. Jste-li zcela novými žadateli, pak po vás navíc banka chce doložit řadu dokumentů, a to včetně potvrzení o vašich příjmech, což celý proces navíc prodlužuje. Kýžených peněz se tak nemusíte dočkat ihned, jak požadujete.

nebankovní půjčky výše uvedené starosti obvykle odpadají. Soukromé společnosti, jež je poskytují, nevyžadují tolik administrativních úkonů. Obvykle jsou zde sice o trochu vyšší úrokové sazby, pakliže ale zvolíte správného poskytovatele, nemusíte se bát nějakých lichvářských podmínek. Situace se v tuzemsku v tomto směru oproti létům předchozím výrazně zlepšila.

Co je nutné předložit při žádosti o nebankovní půjčku? Není toho mnoho

Nebankovní úvěry jsou v drtivé většině rychlé, peníze máte v případě schválení na svém účtu již během několika málo hodin. Je přitom zapotřebí splnit jen několik základních kritérií. Především musíte být občanem České republiky, potažmo zde mít alespoň trvalý pobyt. Je tedy nezbytné si připravit občanský průkaz, cestovní pas či jiné oficiální doklady totožnosti, na jejichž základě si společnost, u níž o nebankovní půjčku žádáte, ověří vaši adresu, jméno a další údaje.

Vzhledem k tomu, že je vyřízení rychlé, peníze se zpravidla posílají na bankovní účet, nejsou předávány fyzickou formou. Takže je nutné mít k dispozici číslo osobního bankovního účtu, který v žádosti uvedete. Bezhotovostním způsobem se pak nebankovní půjčky rovněž splácejí. Za jistých okolností se dá provést i odklad splátek, máte-li dočasné problémy s penězi.

Půjčka snadno a bez zbytečného odkladu

O nebankovní půjčce se lze informovat například na webu uverlevne.cz. Půjčka od nás je zcela bezúčelová, tudíž rozhodně nemusíte dokládat, nač peníze upotřebíte. Záleží jen na vás, zda s penězi zaplatíte složenky, koupíte si nový nábytek do domácnosti, pojedete za ně na dovolenou apod. Velkou předností je, že se půjčka snadno a rychle vyřídí, a to online, kdy stačí vyplnit formulář, odeslat jej a vyčkat na schválení. Při kladné odezvě máte peníze na účtu během maximálně několika hodin.

Napsat komentář