Safari v Africe – dovolená pro milovníky zvířat

Dnešní doba nabízí prakticky neomezené možnosti cestování. Ještě před několika desítkami let nebylo pro obyčejného člověka téměř možné podívat se za krásami Afriky. Naštěstí se doba změnila a každý má nyní šanci navštívit exotické země a nechat si učarovat faunou a florou, které jinde těžko spatří. Afrika nabízí v tomto směru neuvěřitelné přírodní bohatství. Pojďme se na něj podívat!

Zážitek na celý život

Největším lákadlem na dovolené v Africe je projížďka po safari s průvodcem. Není se čemu divit, jedná se o nezapomenutelný zážitek, při kterém máme možnost prohlédnout si na vlastní oči divoká zvířata ve volné přírodě, která známe jen ze zoo. V prvních chvílích můžeme pocítit strach, že nás na cestě sežere lev nebo rozdupe slon. Obavy ale nejsou na místě, profesionální průvodci po safari v Africe přesně vědí, jak se v divoké přírodě chovat a kam jet, aby návštěvníci byli v bezpečí po celou dobu jízdy. Jakmile spatříme první antilopu nebo stádo slonů odpočívající ve stínu stromů africké buše, bude všechen strach pryč a my si odneseme úžasný prožitek, na který budeme vzpomínat celý život.

Národní Park Chobe

Pokud chceme navštívit skutečný ráj zvířat, měli bychom vyrazit na safari v Botswaně. Jedním z turisticky nejzajímavějších míst v Botswaně je národní park Chobe. Tento park je výjimečný vysokou druhovou rozmanitostí zvířat. Zejména vášniví fotografové a zapálení ornitologové si zde přijdou na své, protože v Chobe se vyskytuje kolem 440 druhů ptáků. Ráz krajiny je zde také velmi různorodý. V národním parku se nachází travnaté pláně, poušť i záplavové nivy a dešťová jezírka. Právě díky rozmanitosti přírody je v Chobe k vidění tolik druhů zvířat včetně těch ohrožených. Ideální čas pro dovolenou v Botswaně je období sucha, tedy květen až říjen.

Napsat komentář