Co je výhodnější? Koupě nebo pronájem lešení?

Hrdí majitelé nemovitostí si svá hnízdečka neustále spravují a vylepšují, a proto ke své práci potřebují lešení. Bez něj by se jen horko těžko obešli a dosáhli na nedostupná místa. Tohoto pomocníka ocení jednotlivci pracující na vlastním domě, ale samozřejmě i specializované stavební firmy. 

Jděte na to chytře

Bez lešení by se jen stěží opravily domy, ulice, mosty, ale i interiéry budov. Dočasná stavební konstrukce je určena pro práci ve výškách. Jenže její pořizovací cena je vysoká, a proto si ji nemůže každý dovolit. Navíc je to vlastně zbytečné. Soukromá osoba může upřednostnit pronájem lešení. Kolikrát za život lešení potřebujete? Navíc si ušetříte peníze za jeho koupi a nebudete přemýšlet nad tím, kde ho skladovat. Je zajímavé, že i stavební firmy využívají pronájem lešení. Nemusejí se starat o jeho přepravu na místo určení a lešení jim pronajímatel také postaví. Díky tomu mají zaručenou bezpečnost práce, protože každý druh lešení má svou nosnost a další vlastnosti. Vždy záleží na materiálu, ze kterého je vyrobeno. Známe lešení nepohyblivá, pojízdná, rámová a trubková.

Pohyblivá lešení jsou v kurzu

Většina lidí zná klasická ocelová lešení, která se nepohybují. Existují i produkty, které jsou pojízdné, a díky této schopnosti ušetří dělníkům mnoho práce. Pronájem lešení tohoto typu je samozřejmostí. Robustní lešení by mělo mít certifikaci, nemůže se jednat o nějakého běžného pomocníka do dílny. Nejkvalitnější produkty jsou jednoduché na montáž i manipulaci, osloví i nízkou hmotností a odolností. Klíčem k úspěchu jsou samozřejmě stabilita, protiskluzová podrážka a bezpečnostní příslušenství. Takovéto lešení má mnoho využití a slouží především pro instalační, údržbové, malířské či renovační práce. Je možné ho upotřebit ve vnějších i vnitřních prostorách a může být vysoké 5, 10, 15, ale i přes 20 metrů.

Napsat komentář