Mozaika jako součást moderních interiérů

Pojem mozaika známe už z dochovaných záznamů a historických artefaktů starověkého Řecka. Neznamená to však, že mozaiky jsou v naší době out – právě naopak. Interiéroví designéři i architekti tuto techniku rádi využívají i v současné době, protože při vkusném zakomponování mozaika dodá punc originality každému projektu.

Neuvěřitelně široký výběr

Co si jako první představíte pod pojmem mozaika? Barevné keramické střípky poskládané hala bala k sobě, často v křiklavých a neladících barvách? Pokud to tak máte i vy, asi budete překvapeni, jaká je v současné době na trhu široká nabídka barev, materiálů či dekorů. Může to být skleněná mozaikakovová mozaika, mozaika z přírodního kamene, mozaika z betonu nebo kombinovaná mozaika ze skla a kamene. Prostě každý interiér si najde tu svou. A nejen interiér – mozaikové obklady se používají například i do venkovních bazénů či tvoří vnější obložení domů.

Hravé skládání 

Bojíte se, že při aplikaci mozaiky dopadnete neslavně jako při pokusu o složení puzzle o tisíci dílcích? Toho se bát opravdu nemusíte. Existují stejnobarevné a stejnotvarové mozaiky, které lze k sobě poskládat bez nejmenších problémů. Ale i náročnější kompozice nejsou vůbec tak komplikované, jak by se mohlo zdát. Dobří dodavatelé vám pomohou detailním návodem, radou či přímou realizací. 

Proč právě mozaika? 

Mozaiky dodávají interiérům i exteriérům designovou vzdušnost a lehkost, přičemž ovšem samy o sobě jsou pevné a trvanlivé. Navíc, když se někdy stane, že se jeden dílek nějakým nedopatřením poškodí, lze ho jednoduše a rychle nahradit. Mozaikové obklady jsou možná o něco náročnější na instalaci, ale jejich praktičnost se ukáže během času v jejich trvanlivosti a jednoduché údržbě. A navíc jsou jedinečným originálem, který můžete barevnou kompozicí i typem přizpůsobit svému osobitému stylu. 

Inspirace

Pokud vás mozaikové obklady zaujaly a chtěli byste se o jejich typech, rozměrech či uplatnění dozvědět víc, podívejte se na webovou stránku společnosti RDkachle. Najdete tam širokou nabídku formou inspirativních fotografií. Zároveň se dozvíte cenové relace a můžete se tak po všech stránkách připravit na realizaci vašeho projektu, který může být stejně unikátní, jako jste vy. Mozaiky a kreativita jdou spolu ruku v ruce.

Napsat komentář