Moderní svítidla jsou nedílnou součástí útulného interiéru

Už od pradávna nechybělo v místnostech osvětlení, které bylo obyčejné anebo naopak honosné. Zatímco si prostý lid svítil svíčkou, v palácích visely dechberoucí lustry. V dnešní době si můžeme naštěstí zvolit mezi svítidly různých velikostí, designů i cenových relací.

Jaké druhy světel známe?

Do každého pokoje se hodí jiné osvětlení, a proto nám výrobci při výběru nabízejí hned několik variant. V obchodech na nás čekají stojací, stropní, stolní, venkovní, zapuštěná svítidla a samozřejmě překrásné lustry. V dětském pokoji, na záchodě či v koupelně bude jen těžko viset lustr a v obývacím pokoji se nespokojíme se zapuštěným světlem.

Závěsné osvětlení a lustry v luxusním designu

Komfortní svítidla a osvětlení patří zejména do obýváku. Právě v tomto pokoji trávíme nejvíce času a přijímáme hosty, a proto mu sednou hranaté, kruhové, vícečetné, ozdobné, dekorativní i technicky propracované lustry. Většina modelů se pyšní nadčasovým vzhledem a ideálním rozptýlením světla. Závěsná světla nepatří jen do obývacího pokoje, ale také do jídelny a kuchyně. Většinou jsou hlavním svítidlem, ale lidé si pokoj doplní i dalšími typy drobnějšího osvětlení, třeba bodovkami.

Pusťte si do domu eleganci

Možná si myslíte, že je světlo nevýznamným doplňkem, ale to není pravda. Přesvědčí vás o tom stropní svítidla, která se dají využít vlastně v jakémkoliv pokoji. Fungují jako centrální zdroj světla a lze k nim pořídit stojací lampy a stolní lampičky v ideálním designu. V poslední době jsou populární hranatá stropní světla v jemných stříbrných odstínech. Klidně si je můžete namontovat do obýváku a pomocí ovladače si svit světla ztlumíte anebo zvýšíte.

Nezapomínejte ani na exteriér domu a opatřete ho venkovními moderními svítidly, která se pyšní nevšedním designem, spolehlivostí a odolností.

Napsat komentář