Vestavěné skříně do malých i velkých prostor, a to včetně těch atypických

Kam se vším, co nechceme mít přímo na očích a bez čehož se zároveň neobejdeme? Ukliďte to do vestavěné skříně!

Vestavěné skříně jsou nadmíru praktickými kusy nábytku. Přispívají k pořádku a přehledné domácnosti. A pojmou širokou šálu věcí od oblečení, obuvi až po sportovní náčiní. A na základě jakých parametrů vybrat tu pravou vestavěnou skříň a kam ji umístit? Dozvíte se z následujícího článku.

Maximální využití místa

Hlavní výhodou vestavěných skříní, obzvláště těch vyrobených na míru, je maximální využití prostor, které má návrhář k dispozici. Věřte, že ten zkušený je využije do posledního centimetru. A nezalekne se ani těch atypických například pod schody, které většinou zůstávají nevyužité.

Vestavěné skříně i do malých bytů a atypických prostor

Snu o vestavěné skříni se však nemusí vzdávat ani obyvatelé malých bytů a garsonek. Naopak. Právě v nich je třeba s místem třeba nakládat obzvláště citlivě. Sofistikované úložné prostory v podobě praktických úložných skříní jsou obzvláště pro ně ideálním řešením.

Ideální vestavěná skříň

Jaké jsou nejdůležitější parametry vestavěné skříně? Samozřejmě by měla být maximálně prostorná s dostatečným množstvím polic, věšáků, závěsných konzolí, šuplíků a dalších přihrádek. Uvědomte si, že vše, co plánujete do své nové skříně uložit, v ní musí mít své místo. Každý pásek, kabelka i klobouček.

Kam s vestavěnou skříní?

Dobře si také promyslete, kam vestavěnou skříň postavíte. Oblíbené jsou vestavěné skříně do ložnice, ale umístit ji můžete i do šatny, haly či předsíně. Záleží na vašem prostoru a jejím primárním využití. Zatímco v ložnicích a šatnách vestavěné skříně většinou slouží k úschově oblečení a lůžkovin, ve vestavěných skříních v předsíních uživatelé často skladují sportovní náčiní, obuv, vysavače a další čisticí techniku.

Způsob otevírání

V hledáčku vašeho zájmu by měl být i způsob otevírání vaší nové vestavěné skříně. Zde opět vycházejte z prostoru, v němž se bude nacházet. Pokud jím nejste nijak limitováni, můžete zvolit skříň s klasickými otočnými dveřmi. V opačném případě zvolte posuvné dveře.

Návrh skříně zdarma

A jak na tom jsou ceny posuvných skříní? Ty se samozřejmě, vzhledem k tomu, že vestavěné skříně se většinou vyrábějí na míru, stanovují individuálně. Levné skříně v každém případě najdete v portfoliu společnosti Dk-design, s.r.o. (levne-skrine.cz). Od ní si navíc můžete nechat vypracovat návrh skříně zdarma, tedy nezávaznou cenovou nabídku. 

Napsat komentář