Do opravy kanalizace se sami nepouštějte! Práci svěřte odborníkům

Kanalizace je pro obyvatele vyspělých zemí světa takovou samozřejmostí, že její existenci drtivá většina populace za normálních okolností v podstatě nebere na vědomí. Dokud z umyvadla, ze dřezu, ze sprchy a z vany bez obtíží odtéká voda a záchod hladce splachuje, jen málokdo přemýšlí nad tím, v jakém je kanalizace stavu a zda se neblíží čas, kdy ji bude nezbytné nechat odborně vyčistit, nebo dokonce zajistit realizaci opravy kanalizace. Ve chvíli, kdy se kanalizace ucpe, případně dojde k jejímu poškození, však každý rychle hledá pomoc. A není se čemu divit; porouchaná kanalizace znemožňuje nemalou část běžných činností v domácnosti. V restauracích, barech, klubech i mnoha dalších provozech je hotovou pohromou.

Opravy kanalizace vyžadují profesionální vybavení

opravy kanalizace hrají velkou roli znalosti a zkušenosti, velice důležité také jsou speciální nástroje. Moderní technika přinesla u oprav kanalizace velký průlom – v současnosti je možné provádět bezvýkopové opravy kanalizace. Právě díky nim se výrazně zkracuje čas opravy kanalizace. A zároveň se snižuje i cena, kterou zákazník opravu kanalizace zaplatí.

Jak probíhají bezvýkopové opravy kanalizace?

  • Nejprve je třeba provést monitorování kanalizace. Využít lze například monitorovací techniku společnosti IBOS a. s. Ta dokáže spolehlivě zmapovat stav kanalizace a odhalit, v jakém přesně je kanalizace stavu. Monitorování kanalizace je prvním krokem při plánování opravy kanalizace.
  • Je-li nutné odstranit z kanalizace cizí tělesa a usazeniny, využívá se dnes velice často vysokotlaké čištění. K jeho provedení je nutné vysokotlaké zařízení. Do potrubí je pod vysokým tlakem vháněna voda, která odstraňuje všechny ucpávky. I ta společnost IBOS dodává. Čistící stroje jsou dostupné s vlastním pohonem i ve variantě, která využívá vedlejší pohon podvozku.

Napsat komentář