Repasované počítače určitě stojí za zvážení

Chystáte se pořídit si nový notebook nebo počítač, ale při sledování těch cen se vám protáčí panenky a přemýšlíte, zda si ho vůbec můžete dovolit? V takovém případě vám doporučujeme zaměřit se na repasované počítače.

Počítače jsou dnes poměrně levné – notebooky jsou dostupné téměř každému, ty nejlevnější pořídíte do pěti tisíc korun. Opravdu se ale vyplatí kupovat takové zařízení? Spíš ne. Tyto super levné stroje vám vydrží možná tak rok, kolikrát ani to ne. Pak se začnou strašlivě sekat a dělat na nich jakoukoliv práci bude prakticky nemožné. I brouzdání po internetu je frustrující, když musíte neustále čekat.

Jak pořídit dobrý počítač s omezeným rozpočtem?

Zapomeňte na počítače nové a začněte se zajímat o ty repasované. Ne, neradíme vám, ať jdete nakupovat někam do bazaru z druhé ruky. To je riskantní, nikdy nevíte, s jakým člověkem máte tu čest a jaké vady jeho notebook má.

Repasované počítače neprodávají soukromé osoby, nýbrž firmy. Máte tedy lepší záruku kvality. Víte, na koho se obrátit v případě potíží, dokonce dostáváte záruku. Ta se může lišit dle prodejce i stavu notebooku, zpravidla je záruka na repasované zboží 12 měsíců.

Odkud pochází repasované počítače?

Obvykle z velkých firem, které jsou zvyklé pravidelně obměňovat IT vybavení, ačkoliv je zcela funkční, a někdy také z operativních leasingů. Nejde o žádné deset let staré počítače a notebooky, jsou to kousky, jež byly v prodeji před dvěma nebo třemi lety.

Za velmi slušné částky takto můžete zakoupit třeba počítač po nějakém manažerovi, jehož pořizovací cena byla kdysi nad padesát tisíc. Vy ho dostanete za zlomek částky, takže si užijete vysoký výkon, i když si nemůžete dovolit investovat desetitisíce.

Na co si dát při nákupu repasované techniky pozor?

Repasované počítače a notebooky bývají rozdělovány do tříd. Ty ve třídě A jsou v perfektním stavu, ve třídě B mohou mít nějaký drobný nedostatek, který ovšem nemá vliv na funkčnost. Často jde třeba o škrábanec na víku apod. Někdy jsou do kategorie B zařazeny notebooky se špatnou baterií. Baterku si ale můžete koupit novou, není to zase tak vysoká investice.

Napsat komentář