Zlato ochrání úspory před inflací

Průměrná inflace v ČR byla loni vyšší než 3 %. Vaše úspory tedy ztratily tři procenta ze své hodnoty, pokud jste je nechali jen tak ležet na klasickém účtu. Na spořicím na tom nejste o nic lépe, protože úroky jsou tak mizivé, že inflaci nedorovnají a vy jen chudnete. Kdo chce bojovat proti inflaci, ten musí chytře investovat.

Do čeho dnes investovat? Na nákup akcií je doba nejistá, hodnota kryptoměn velmi kolísá, na termínovaném vkladu máte peníze vázané a nemůžete na ně dříve sáhnout. Poměrně bezpečnou variantou se zdá investice do nemovitostí, jenže kdo má miliony, aby mohl koupit byt na pronájem? Zlato prostě na plné čáře vyhrává.

Na zlato je z dlouhodobého hlediska spolehnutí

Hodnota zlata v dlouhodobém horizontu stále roste. Dává to smysl, jeho světové zásoby se totiž ztenčují. Zlato má také jednu velmi zajímavou vlastnost – posiluje v době ekonomických, válečných nebo sanitárních krizí. Dělo se to i loni, jeho hodnota rostla. Dokonce narostla tak skokově, že bylo možné na něm během pár měsíců vydělat velmi slušné peníze.

Zlato prodáte kdykoliv a kdekoliv

Obecně se doporučuje zejména pro dlouhodobější investice, vaše peníze v něm ovšem nejsou nijak vázané. Zlato nakoupíte a prodáte kdykoliv, rovněž kdekoliv. Obchoduje se po celém světě, nemusí vás tedy trápit třeba ani oslabující koruna.

Jak se zlato nakupuje a prodává? Stačí najít osvědčeného obchodníka. V Česku již 17 let působí Pražská mincovna, jež prodává zlaté mince a slitky od ověřených dodavatelů. Koupíte si je na pobočce v Praze v Obecním domě, případně online v e-shopu www.zlate-mince.cz.

Mince, nebo slitky?

Volba je na vás. Nejenom mince, ale i slitky se dají pořídit od pár tisíc korun. Mince mají tu výhodu, že nabídnou přidanou hodnotu v podobě hezkého vzoru. Slitek je vlastně jen kus zlata. Při nákupu zlatých mincí si však dávejte pozor, ať nakupujete skutečně investiční mince, nikoliv sběratelské – jejich cena je navýšena o sběratelskou hodnotu, neplatíte pouze zlato.

Napsat komentář