Rozvoz potravin od hudebníků

Covid připravil o práci spoustu lidí, zejména z oboru gastronomie a umělecké sféry. Někteří zůstali sedět doma, další se překvalifikovali. Z hereček se staly realitní makléřky, z hudebníků zase kurýři rozvážející lidem nákup.

Bohemian Symhony Orchestra Prague si naposledy zahrál před více než rokem. Jeho dirigent Martin Šanda se však rozhodl nezahálet a obstarat práci nejen sobě, ale také svým hudebníkům. Začal nabízet online potraviny a hudebníci je začali rozvážet po Praze i okolí.

Internetová samoobsluha s rozvozem

Šanda se spojil s obchodním partnerem Františkem Zemjánkem a společně rozjeli e-shop PřivezemeNákup.cz. Proč zrovna tato sféra? Protože sám Šanda si ještě předtím vyzkoušel práci kurýra, takže už měl nějaké zkušenosti. Kromě toho věděl, že většina z jeho hudebníků má doma auto, takže nebude potřeba pořizovat žádný nákladný vozový park.

Ve velké konkurenci se jim daří

Rozvážkových služeb na trhu už pár existovalo, hudebníci se přesto nebáli přijít s vlastní. Čím se rozhodli zaujmout? Našli díry na trhu a začali nabízet například valentýnské balíčky. Kromě toho věří, že existující služby stále nestíhají uspokojit poptávku. Lidé si na dovoz potravin zvykli, v době covidu ještě více, a mnozí ho využívají i teď, když už svět zase začíná být trošku normální.

Veškerý nákup na jednom místě

Z e-shopu PřivezemeNákup.cz si objednáte všechno od pečiva přes maso až po krmivo pro domácí mazlíčky. Nemusíte pátrat v několika obchodech, vše máte přehledně na jednom místě. S dovážkou až do domu si mohou objednávat Pražáci a obyvatelé okolních lokalit. Do celého Česka lze potraviny zaslat přes Zásilkovnu a Balíkovnu, samozřejmě se nezasílají mražené a chlazené potraviny.

Rozvoz potravin Praha pomohl hudebníkům neupadnout do depresí, e-shop mají v plánu provozovat i nadále. Někteří se našli jako kurýři, další baví administrativa či chystání balíčků zákazníkům. Martin Šandera navíc věří, že než se svět vrátí do stavu, v jakém byl v roce 2019 před pandemií, bude to trvat roky.

Napsat komentář