Nevíte kam na dovolenou? Ubytování Máchovo jezero nabízí komfort i blízkost koupání

Parné letní dny vybízejí ke koupání a vodním sportům. Kroky turistů lačných po osvěžení a poznání dechberoucích šperků přírody a historie spěchají k Máchovu jezeru. 

Každoročně přivítá lokalita kolem Mácháče tisíce výletníků, protože nabízí nejen relaxaci u vody, ale také dětské atrakce, noční život, cyklistické a turistické trasy a blízkost hradů či zámků.

Odpočinek na 4 plážích

Máchovo jezero najdete v Libereckém kraji u Doks a Starých Splavů. Právě zde jde jsou dvě ze čtyř písečných pláží. Děti si zde užijí radovánky v čisté vodě i na oblíbených tobogánech a skluzavkách. Po ruce jsou kolotoče, trampolíny, minigolf, restaurace a občerstvení. Chvíle nudy zažene okružní plavba výletním parníkem (trvá 30 minut), romantika na loďkách či šlapadlech. Na rozloze 284 ha se dají provozovat vodní sporty v čele se surfováním, plachtěním, sportovním a relaxačním rybařením. Jen na dva ostrůvky (Kachní a Myší) je vstup zakázán, patří k významným ornitologickým stanovištím. Atrakcí je k dispozici mnoho, proto přijde vhod Máchovo jezero ubytování ve 4lůžkových chatkách.

Doksy a Staré Splavy

K nejnavštěvovanějším oblastem patří Staré Splavy, kde se nachází chatová osada Elite. Ubytování Máchovo jezero je nedaleko rybníku, ale ani v areálu se nudit nebudete. S dětmi si pohrajete na pískovišti, houpačkách a prolézačkách a večer si opečete v ohništi špekáček. Návštěvníci se mohou těšit na útulné 4lůžkové chatky s chladničkou, společné sociální zařízení a jídelnu s barem. Cenově výhodné noclehy oceníte zejména po namáhavém putování po okolí Máchova jezera. Určitě byste měli zdolat cyklostezky a turistické trasy vedoucí k hradům Bezděz a Houska anebo zámkům Zahrádky a Dětenice. Pěšinky v lesích vás dovedou k parádnímu úlovku hub. Zdejší lesy jsou totiž rájem houbařů!

Napsat komentář