Podle čeho si vybírat sportovní hodinky a fit náramky?

Roztrhl se s nimi pytel. Kdo nenosí na ruce nějaké chytré zařízení, které by mu měřilo kroky a spánek, jako by ani nebyl. Zvyknete si na to velmi rychle, je hezké pozorovat a analyzovat svůj životní styl. Pokud tedy ještě takové hodinky nemáte, je nejvyšší čas se po nich poohlédnout!

Podle čeho ale vůbec sportovní hodinky či náramky vybírat? Pojďme si to trochu ujasnit.

Hodinky, nebo raději fitness náramek?

Jaký je mezi nimi vůbec rozdíl? Sportovní hodinky bývají obvykle hranaté či kulaté, větší než fit náramky a nabízí více funkcí. Fitness náramek je na druhou stranu nenápadnější, často si ho pořizují ženy s malým obvodem zápěstí. Náramky bývají také levnější než hodinky, pokud tedy nejste žádný velký sportovec a jde vám spíše o měření kroků nebo spánku, náramek postačí. Jestliže chcete sledovat všechny údaje jako převýšení, využití kyslíku, segmenty běhu atd., budete potřebovat sportovní hodinky.

Měly by mít dotykové ovládání?

Říkáte si, co je to za hloupou otázku? Není vůbec hloupá! Ne vždy jsou sportovní hodinky dotykové, protože dotykové ovládání je docela nepraktické pod vodou nebo ve chvíli, kdy jste zpocení. Nezahazujte tedy možnost ovládání tlačítky, není na něm nic špatného.

Jaký design a velikost si vyberete?

Designové nejsou jen dámské smart hodinky, to byste se divili, jak vybíraví jsou kolikrát muži. Vynikající volbou jsou každopádně hodinky s výměnnými pásky, můžete je přizpůsobovat svému outfitu, jednou použít sportovní pásek, podruhé zase elegantní. Dobře si vyberte i velikost hodinek, obzvlášť máte-li menší ruku, nemusel by obrovský ciferník působit dobře.

Půjdou hodinky spojit s vaším telefonem?

Pravděpodobně ano, ale raději si prověřte, jakou vámi vybrané smart hodinky používají mobilní aplikaci, zda se vám líbí, jestli půjde nainstalovat na váš mobilní telefon. Bez spojení s telefonem chytré sportovní hodinky používat nejde.

Napsat komentář