3 tipy, kde získat zakázky pro vaši firmu

Vždycky vám zákazníci chodili sami? Nemuseli jste aktivně vyhledávat nové zakázky, protože lidé si vyhledávali vás? Pokud se to nyní změnilo, je na čase pustit se do práce. Hledání poptávek není zas až tak složité. Stačí se zaregistrovat na pár poptávkových webech a určitě se vám podaří najít dostatek práce.

Poptávkové weby fungují jednoduše – propojují zákazníky s dodavateli. Lidé sem zadávají své poptávky, o co mají zájem, a firmy se jim ozývají s nabídkou. Výhodné je to pro obě strany:

  • Firmy mají neustálý přísun potenciálních zakázek a mohou si z nich vybírat.
  • Zákazníci obdrží několik nabídek a vyberou si tu, jež jim vyhovuje nejvíce.
  • Poptávkových portálů existuje celá řada, pojďme se na některé podívat.

Na jakých poptávkových webech se registrovat?

Máte-li stavební firmu či společnost z oblasti stavebnictví, určitě by vám neměl uniknout web stavebni-zakazky-poptavky.cz. Najdete zde tisíce stavebních zakázek a poptávek z celé republiky, lze je vyhledávat i podle konkrétního tématu (např. topenáři, výkopové práce atd).

Dalším portálem zaměřeným všeobecně je zakazky-poptavky.cz. Na tomto portálu objevíte i veřejné zakázky, opět lze vyhledávat podle kategorií a samozřejmě lokalit (měst).

Za zmínku pak stojí ještě portál ceske-zakazky.cz. Zde se aktuálně nachází velké množství zakázek z oblasti automobilismu, takže své příležitosti si zde jistě najdou automechanici a firmy zaměřené na přepravu, prodej aut apod.

Nechte si zasílat nabídky e-mailem

Na všech výše zmíněných portálech se můžete zaregistrovat a poptávky vám pak chodí denně e-mailem, sami tedy vlastně nemusíte nic aktivně vyhledávat. Členství je pro firmy zpoplatněné, avšak první dva měsíce ho můžete zdarma.

Musíte umět zaujmout

A ještě jedna rada na závěr. Chcete-li na poptávkových serverech úspěšně získávat zakázky, je nutné zákazníkům dávat dobré nabídky. Stejně jako vy své služby nabízí i další firmy, právě vy musíte zaujmout, ať už cenou, nebo třeba výtečnými službami a výhodami.

Napsat komentář