Olivový olej jako dárek? Proč ne!

Už je to tady zase. Narozeniny dalšího vašeho blízkého a vy opět přemýšlíte, čím ho obdarujete, protože svůj poslední tip jste vyplýtvali na Vánoce. Pokud se nacházíte v podobné situaci, máme pro vás naprosto originální nápad, který se vám možná zpočátku bude zdát zvláštní, ale opak je pravdou.

Tím tipem na dárek pro ženu i pro muže je olivový olej. Samozřejmě ne takový, který koupíte u vás ve městě v supermarketu, nýbrž o prémiový olej v exkluzivním balení. S olejem totiž darujete i zdraví.

Podpořte zdravou výživu vašich blízkých

Už samotný Homér nazýval olivový olej tekutým zlatem a dobře věděl proč. Obsahuje řadu živin, antioxidantů, nenasycené mastné kyseliny, vitaminy E a K. Působí proti civilizačním chorobám, kyselina olejová také mírní zánět. Olivový olej dále udržuje přijatelnou hladinu krevního cukru a cholesterolu, je prevencí mozkové mrtvice, zabraňuje vzniku žaludečních vředů. Důležitý je při hubnutí a snižuje riziko rozvoje Alzheimerovy choroby.

Olivový olej nepatří jen do kuchyně

Nejčastěji bude tento dárek pro muže i ženy využit v kuchyni. Hodí se do salátů, na smažení, na ryby, pro pečení.

Dá se však použít také na masírování, péči po kožku či vlasy. Z olivového oleje si připravíte vlasovou masku či zábal na ruce pro lepší stav nehtů.

Vyberte olej v prémiové kvalitě

Není ovšem olej jako olej. I mezi těmi olivovými jsou rozdíly, a pokud sháníte olivový olej jako dárek, určitě byste neměli přemýšlet, jestli se vyplatí investovat více peněz. Kupte kvalitní extra panenský olej. Vhodný je třeba Olive Trotter v dárkovém balení, jemný Arbequina Premium či olivové perly. Ty jsou dárkem skutečně zajímavým.

Velmi povedené dárkové balení olivového oleje pořídíte v e-shopu Olivum.cz. Pěkný dárek se tam dá pořídit i v ceně okolo 500 Kč, opravdu prémiové dárkové sady pak stojí ke dvěma tisícům. Záleží, jak velký dárek sháníte.

Foto: Ulrike Leone, Pixbay

Napsat komentář