Proč s tetováním počkat až po létě, ale termín si domluvit hned

Tak je to tady. Konečně jste se odhodlali, že si své tělo necháte zkrášlit novým tetováním a samozřejmě ho chcete co nejdříve. Nejspíš jste se ale někde doslechli či dočetli, že léto na tetování není úplně ideální období. Proč?

Rozhodně to není tak, že by se v létě vůbec netetovalo a všechna tetovací studia byla zavřená. Tetování Praha i další města nabízí celoročně. Spousta tatérů vám ovšem řekne, že zejména pro větší kérky, kérky na některých místech (obličej, nárt, prsty rukou, krk, předloktí) či první tetování v životě je vhodné chvíli počkat. Proč tomu tak je?

Slunce a tetování si nerozumí

Největším problémem je sluníčko, a to jak před tetováním, tak po něm. Na opálenou kůži se tetovací inkousty nanáší velmi obtížně, protože kožní vrstva je již zaplněná pigmentem z opálení. Místo, kam se chcete tetovat, byste tedy měli chránit před sluníčkem. Po tetování platí stejné pravidlo. Prvních pět týdnů byste místo měli mít zakryté oblečením či šátkem. Neuděláte-li to, riskujete, že vám tetování rychle vybledne. A po prvních týdnech je samozřejmě nutné kérku chránit opalovacím krémem s faktorem 50.

Riskantnější jsou i záněty

S čerstvým tetováním musíte na pár týdnů zapomenout na moře, bazény i přírodní koupaliště, protože do čerstvě potetované kůže se snadněji dostanou bakterie a nečistoty. V létě se také více potíte, což kůži rovněž dráždí. V létě je potřeba se o kérku více starat, častěji ji omývat antibakteriálním mýdlem.

Nenechte se odradit, poraďte se s odborníky

Vše výše uvedené ovšem neznamená, že se v létě nemůžete nechat potetovat. Jak již bylo řečeno, záleží na místě, velikosti kérky i vašich hygienických návycích a způsobu, jakým trávíte léto. Nejlepší bude poradit se přímo s tatérem, a pokud uznáte, že je lepší počkat, rovnou si rezervovat podzimní termín.

Je-li vaším domovem Praha, tetování si přijďte domluvit do Unholy Tattoo. Ke každému zákazníkovi tam přistupují individuálně a rádi vám poradí, jestli se tetovat teď, nebo vyčkat.

Napsat komentář