Hokej se dá hrát i v létě

I když se hokej v našich zeměpisných šířkách netěší tak výsadnímu postavení jako v minulých dekádách, stále se jedná minimálně o sport číslo dvě, a to hned po fotbale. Klasický lední hokej se samozřejmě dá reálně hrát hlavně mimo letní sezónu. Není však potřeba smutnit, jelikož během horkých letních dní je možné vyměnit ledový povrch za beton, a to díkyinline hokeji.

Je potřeba se chránit

Stále se v našich končinách nejedná o tak populární sport jako klasický ledový hokej, ale to se může klidně během pár let změnit. Fakt, že se dá hrát v tělocvičně i venku na betonu tomu docela nahrává. 

I když nejde o tak tvrdou hru jako tradiční hokej, stále je to docela dřina a může to také bolet. To je také důvod, proč se inline hokej nehraje jen v šortkách a tílku, i když je teplota vzduchu přes 20 °C, ale je potřeba mít nasazené i odpovídající chrániče. Vzhledem k tomu, že se občas padá, je nezbytné používat kvalitní helmu a chrániče kolen a loktů. A jelikož občas může přijít i nějaké to popotažení hokejkou od soupeře či rovnou sekera, rozhodně se hodí mít i holenní chrániče, respektive rukavice na inline

Ty nemusí být tak předimenzované jako u ledního hokeje, ale určitě by měly odvádět pot a vlhkost. Proto není dobré kupovat si je někde u stánku, ale raději navštívit značkový obchod v kamenné nebo online podobě.

Brusle jsou základ

Ochrana je během hry důležitá, ale daleko podstatnější je volba kvalitních bruslí. Kdo chce hrát inline hokej na odpovídající úrovni, ten by zde neměl příliš šetřit. 

Brusle inline jsou dnes nedílnou součástí mnoha domácností. Jsou mnohem levnější než kolo a zároveň se s jejich pomocí daleko lépe hubne a získává kondička. To každý cyklista, co někdy jel i na bruslích, jistě potvrdí.

Pro hokejová klání je dobré si zvolit brusle, které jsou nejen dostatečně odolné a disponují kvalitní kolečky, ale zároveň i dokonale sedí. Velikost bruslí je tak klíčová a může hodně ovlivnit výkon hráče, a to ať už na jednu či na druhou stranu.

Napsat komentář