V září a říjnu si nejlépe vychutnáte burčák, ale i exkluzivní vína z Moravy

V životě člověka se najde mnoho příležitostí, kdy si může dopřát sklenici delikatesního vína. Zatímco v parných letních dnech holdují lidé popíjení piva, s příchodem podzimu přesedlají na víno, burčák a značkové destiláty.

Kvalitní víno je nezbytným společníkem oslav narozenin, výročí či svateb. Lidé si ho oblíbili hned z několika důvodů. Vína nejsou tak silná jako destiláty a jejich lahodnou chuť mají v lásce ženy i muži. Každý má rád jiné víno. Někdo si dopřeje sklenici červeného, jiný nedá dopustit na bílé víno.

Nadchází čas burčáku

Je pravda, že víno si můžeme dopřát kdykoliv během roku, ale burčák je přeci jen vzácností. Setkáte se s ním na slavnostech vinobraní a lze ho koupit ve specializovaných prodejnách. Jeho sezóna je od srpna do listopadu, proto byste neměli ochutnávku propást. Zkvašený hroznový mošt je k dostání pod názvem burčák a nejlépe si ho vychutnáte na vinobraní. Ne všichni však mají možnost cestovat na slavnosti vína, proto existují patentované burčákomaty. V nich se uchovává mok při teplotě kolem 4 stupňů Celsia. Když si ho budete chtít koupit, nastavíte si na burčákomatu požadavek a následně se vám burčák „načepuje“.

Červené víno k hovězímu, bílé zase k rybě

Při nákupu vína dbejte na jeho kvalitu, ale zaměřte se i na to, k jakému pokrmu se hodí. Možná si myslíte, že to nezáleží, ale opak je pravdou. Červené víno si rozumí se steaky a burgery a bílé víno vám zachutná k rybě, sýrům a lehkým salátům. Ať už zvolíte značková vína v lahvi, či ze sudu, zaměřte se na produkty vinařů z Jižní Moravy.

Něco pro ženy

Pánové si potrpí na destiláty a dámy nepohrdnou sekty. Třešničkou na dortu je šampaňské vhodné pro každou sváteční příležitost. Jen si představte nachlazené bublinky v šampusce, kde se vznáší jahoda! Tomu nelez odolat!

Napsat komentář