NeoCube magnetická stavebnice – co je zač?

Magnetická stavebnice NeoCube je fajn zpestřením pro volné chvíle. Skládání 216 magnetických kuliček do nekonečně mnoha variací uvolní mysl po náročném dni, posiluje kreativitu a také cvičí prsty. Podívejte se, jak magnetický hlavolam vypadá a co se z něj dá poskládat.

Když v roce 2007, tehdy mladý prodavač Christopher F. Reda, v americké Pensylvánii magnetickou stavebnici vymyslel, asi nevěděl, jakým hitem se stane. S magnetickými kuličkami si prvně jen hrál. Původně malé kulaté magnety totiž využíval jen k připnutí propisky ke kapse košile, protože je pořád ztrácel.

Tip: Podívejte se na historii NeoCube na webu Neocube.cz

Postupem času ale sestavil magnetický hlavolam, který se pak ve světě ujal. Dnes je známý pod označením NeoCube nebo například Zen magnets či Bucky Balls.

Magnetická stavebnice NeoCube je složená z 216 stříbřitých magnetických kuliček o průměru 5 mm. Pokud si hlavolam pořídíte, přijde vám v úhledně sestavené kostce se stranami 6 × 6 × 6 kuliček. Až si s ním začnete hrát, kostička se vám zřejmě rozpadne a není vůbec jednoduché ji znovu sestavit. Chce to cvik.

Magnetické stavebnice NeoCube zlaté, černé i barevné

Magnetické kuličky NeoCube original jsou v původní stříbrně-kovové barvě. Dnes však pořídíte i mnoho dalších barev, například hlavolam s pozlacenými magnetickými kuličkami, černou magnetickou stavebnici i sadu obsahující barevné magnetické kuličky. Barev je na výběr více než 10 a můžete je také různě kombinovat.

Co složit? Nekonečné množství 2D i 3D objektů

216 magnetických kuliček, které stavebnice obsahuje, se dá poskládat do nekonečně mnoha variací, ornamentů, tvarů a 2D i 3D objektů. Nejlepší je začít jednoduchými dvojrozměrnými tvary, jako je čtverec, obdélník, později trojúhelník, kruh.

Vyzkoušejte návody na skládání magnetických kuliček NeoCube.

Pak se můžete malé magnety pokusit sestavovat do výšky a složit kvádr, kouli, pyramidu, tvar diamantu a třeba i kostku – krychli, v níž byl hlavolam sestavený na začátku.

Kromě geometrických tvarů se dá složit i čajové nádobíčko, magnetické svícny na svíčky, misky, motorku, malý robot, autíčko, WC mísa i cokoliv dalšího.

Máte raději kostičky? Zkuste UniCube

Myslíte-li, že vám půjdou lépe skládat kostičky, pořiďte si magnetickou stavebnici UniCube. Princip je prakticky stejný, jen místo kuliček skládáte malé magnetické kostky o rozměru 5 × 5 × 5 mm.

Magnetické stavebnice pořídíte například na webu Unimagnet.cz

Napsat komentář