Exekuce nemovitostí může být cestou k získání domu, bytu nebo pozemku za příznivou cenu

Ceny nemovitostí v České republice v dlouhodobém horizontu průběžně rostou. V posledních letech navíc zaznamenávají nebývale strmý růst. Pro mnoho jednotlivců i rodin se stává pořízení vlastního bydlení téměř neřešitelným problémem. A zdaleka se nejedná jen o nemovitosti v centrech měst a dalších lokalitách s kvalitní občanskou vybaveností. Výrazně stouply i ceny v donedávna opomíjených lokalitách. Nelze se tedy divit, že stále více lidí hledá cesty, jak získat co nejlevnější domek, byt nebo pozemek.

Dražba nemovitostí v exekuci může být pro mnohé jednou z mála možností, jak konečně bydlet ve vlastním

Bytová otázka je v tuzemsku dlouhodobým problémem. Tempo nové výstavby nedokáže uspokojit poptávku zájemců o koupi jednotek. Nemovitosti jsou navíc jednou z nejjistějších investic, proto je hojně nakupují i lidé, jejichž cílem je pouze zhodnocení prostředků a ochránění hodnoty peněz před inflací. Nájmy v České republice v podstatě nejsou regulovány, nejedna rodina žijící v pronajatém bytě vynakládá právě na bydlení drtivou většinu příjmu. Mnoho bytů a domů je využíváno pro krátkodobé pronájmy turistům, někteří investoři nechávají činžovní domy a další objekty dlouhodobě nevyužité. Nelze se tedy divit, že jsou ceny tlačeny nahoru. A jejich pokles rozhodně není v dohledu. Dražba nemovitostí, kterou pořádá exekutorský úřad, je proto pro mnohé ideální příležitostí.

Exekutorský úřad zveřejňuje informace o dražbách nemovitostí v exekuci

Exekuce jsou strašákem dlužníků. Dražba a exekuce nemovitostí i zabavených movitých věcí jsou v kompetenci exekutorských úřadů. A právě dražba nemovitostí v exekuci je jednou z mála cest, jak můžete s trochou štěstí získat za rozumnou cenu vysněný domek, pozemek nebo třeba rekreační chatu. Pokud si nechcete brát hypotéku nebo na ni dokonce nedosáhnete, ale přitom máte nějaké našetřené peníze, rozhodně se vám vyplatí bedlivě sledovat exekuce nemovitostí.

Napsat komentář