Co budete potřebovat na stavbu terasy?

Terasa. Každý si pod tímto pojmem představí něco jiného. Někdo si pod tím představí květiny, které na terase má a musí se o ně starat, někdo si pod tím představí relax a odpočinek. Jak ale takovou terasu vyrobit? Z čeho? Na to se dnes společně podíváme. 

Terasu lze postavit prakticky ze všeho. V dnešní době se ale nejvíc osvědčuje dřevo, které je na terasu nejvhodnější. Patří mezi nejstarší a nejoblíbenější materiály. Není pochyb. Všechen stavební materiál je v dnešní době předražený. Právě dřevo řadíme mezi ty nejlevnější a nejdostupnější. 

Na stavbu terasy je nejdůležitější výběr materiálu na terasu. Když opomeneme dřevo, budeme dále potřebovat:

Pokud vybereme na terasu špatné vruty, může se stát, že dříve či později prasknou nebo se jim může utrhnout hlavička. V tom případě by šla celá terasa takzvaně do kytek. Je také velice důležité zvolit nejen správnou velikost vrutu, ale také jeho tvar, který by měl být speciálně upravený právě pro montáž teras. Jedná se o vrut, který má samořeznou špičku, která pomůže ke snadnějšímu zavrtání, zmenšenou hlavu, zapuštěnou a cylindrický nebo válcový závit. 

Materiál vrutů na terasu by měl být vždy nerez. Tyto vruty jsou tepelně zpracovány a proto jsou při montáži velmi odolné, což nám dává to, co potřebujeme. Distanční podložky nám zase slouží k tomu, že mezi prknem a hranolem vznikne prostor, kde se může vrut takzvaně ohnout a tím se eliminuje problém s utržením toho vrutu. 

Pokud nemáte terasu 100% rovnou, můžete použít terasové rektifikační terče, které slouží k tomu, aby vám nejen vyrovnaly povrch terasy, ale také výrazně prodlužují její životnost. Mezi podkladem a hranoly se vytvoří prostor, který umožňuje pravidelný odtok vody, tím se terasa odvětrává a celkově se tím chrání dřevo před vlhkostí, která zde většinou panuje. 

Terasová prkna vám značně zjednoduší montáž terasy a podobně jako terasové rektifikační terče chrání dřevo před vlhkostí. 

Celková stavba terasy není nijak složitá, akorát potřebujete sehnat daný materiál, který bude pro tu Vaši terasu ten nejvhodnější. 

Napsat komentář