Zvítězte nad inflací a dopřejte svým financím maximální zhodnocení

Jak ochránit peníze před neustále rostoucí inflací? To je otázka, kterou si teď klade mnoho lidí. Dnes a denně se totiž potýkáme s neustálým zdražováním a inflace dosahuje rozměrů, které jen málokdo očekával. Snaha ochránit své peníze před propadem je tak naprosto pochopitelná. Možností, jak své finance zhodnotit tak, aby to mělo smysl, je dnes však relativně málo. Spořicí účty poskytují malé zúročení, nemovitosti jsou extrémně drahé, ceny zlata jsou jak na houpačce a akcie jsou velmi rizikovou investicí. Co tedy s penězi udělat?

Vyzkoušejte investici s Uniprospe.eu

Efektivním způsobem, jak zhodnotit své peníze, je investice do dluhopisů. Ty totiž představují bezpečnou a poměrně snadnou investici, která přináší vysoké zhodnocení a v případě správně zvolených dluhopisů i v krátkém časovém horizontu. Možná jste dosud slýchali jen o státních dluhopisech, které mají poměrně nízké zúročení a jsou dlouhodobého charakteru. Jejich efektivnějším protějškem jsou korporátní neboli firemní dluhopisy, které garantují podstatně vyšší úrok. Například investice s Uniprospe.eu, firmou zabývající se likvidací odpadních pneumatik, vám garantuje zúročení 9,5 % p.a. s pololetní výplatou, přičemž se jedná o krátkodobé dluhopisy se splatností k 31. 12. 2022. Z každé investované tisícikoruny už tak na konci letošního roku dostanete o 95 korun navíc.

Jsou dluhopisy bezpečné?

Možná si kladete otázku, zda je investice do dluhopisů bezpečná a zda není v tomto případě lepší zvolit nižší úrok a nakoupit dluhopisy státní. Odpověď není zcela jednoznačná – investice do soukromých subjektů s sebou samozřejmě vždy nese určitá rizika. Proto pokud zvažujete investici do korporátních dluhopisů, vždy si danou společnost důkladně prověřte – zjistěte si jejího vlastníka, prověřte historii i účetní závěrky. Dále je také důležité, aby firma měla vizi do budoucna. Již zmíněná firma Uniprospe se zabývá využitím odpadu, což je obor, který rozhodně jen tak nezkrachuje a bude mít i do budoucna stále perspektivní využití. Díky tomu, že odpadní materiál zpracovává pyrolýzou, vznikají sekundární cenné zdroje, které se dále využívají. I staré pneumatiky, které se jinak hromadí na skládkách, tak dostanou novou šanci a mohou sloužit k užitečným účelům.

Investice do dluhopisů je v současné době jedním z nejefektivnějších způsobů, jak nenechat ztrácet finance na hodnotě, ale naopak je zúročit s velmi dobrým zhodnocením. Proto si o nich rozhodně zjistěte více a zhodnocujte.

Napsat komentář