Jak nedat za energie i poslední haléř

Procházíme obdobím, kdy se všechno rapidně zdražuje a je pravděpodobné, že to není naposled. Pro mnoho lidí a zejména potom rodin s dětmi už nynější situace představuje velký problém. Stále palčivějším tématem je, jak ušetřit na vytápění. Protože ať už topíte plynem nebo elektřinou, zdražování se vás dotkne velkou měrou. Víme, že to není fér, pro nikoho to není jednoduché, avšak musíme se s tím každý po svém poprat.

Jak na to?

Nepanikařte a nejprve si zjistěte, o kolik se vám zvýší zálohy. Až budete mít konkrétní čísla, můžete přemýšlet nad protiopatřením. Nabízí se topit méně. Jistě, není to ideální a také po vás nikdo nechce, abyste měli doma deset stupňů, ale každý stupínek, o který budete dům či byt vytápět méně, udělá v celkovém součtu hodně. Byli jste zvyklí mít doma pěkně teploučko? Zkuste termostat omezit třeba jen o stupeň či dva. Poznat to bude, ale zatímco vám bude stačit triko s dlouhým rukávem místo krátkého, vaši peněženku dost potěšíte.

Dalším logickým krokem je snaha udržet uvnitř co největší množství tepla, tedy eliminovat ztráty do okolí. Všimněte si, že každý radiátor drží na zdi. Když topí, vyzáří stejné množství tepla do místnosti jako do zdi. Co tedy s tím?

Pořiďte si za radiátor speciální izolační fólii s odrazovou vrstvou, teplo se nakumuluje ve zdi, ale odrazí se zpět do místnosti. Díky tomu se vám podaří rapidně zvýšit účinnost vytápění a snížit ztráty tepla. Tepelně izolační tapeta se prodává v roli o rozměrech 0,5 x 5 m, je dokonale přizpůsobivá a parotěsná. Můžete ji využít nejen za radiátory, ale také za kamna a sporák. Lze s její pomocí také vyrovnat nerovnosti podlahy a použít ji zároveň jako izolační vrstvu pod finální podlahovou krytinu. Neváhejte a nenechte si teplo utíkat, zaizolujte vaši domácnost a udržte co nejvíce tepla uvnitř. Díky kvalitnímu zateplení ušetříte na energiích za vytápění.

Napsat komentář