Na co se hodí plastové popelnice a jaké je jejich barevné rozlišení?

Plastové nádoby na odpad se hodí především na ukládání odpadu, a to jak v domácnostech, tak v kancelářích nebo jiných budovách. Mohou být využívány pro ukládání různých druhů odpadu, jako jsou například obaly od potravin, papírové sáčky nebo jiné věci, které se používají a poté vyhodí. Plastové nádoby na odpad jsou obvykle vyrobeny podobně jako europřepravka z odolného plastu, který je lehký a snadno se s ním manipuluje. Jejich kapacita se může lišit v závislosti na velikosti nádoby, ale obvykle jsou dostatečně velké, aby mohly pojmout adekvátní množství odpadu. Vyrábějí se nejčastěji v objemech 120 a 240 litrů.

Plastové nádoby na odpad jsou vhodné pro použití venku, například v zahradách nebo na dvorech, jsou totiž vělmi dobře odolné vůči vlivům počasí. Popelnice jsou vyrobeny z kvalitního vysokohustotního polyethylenu, což je materiál, který je odolný vůči UV záření, chemickým a biologickým vlivům nebo mrazu a zajišťuje tak dlouhou životnost nádobám.

Přestože se jim říká popelnice, na likvidaci popelu se příliš nehodí. Proč? Popel může být ještě horký a sálající, stejně tak může obsahovat zbytky horkých uhlíků, což může způsobit, že se plastové nádoby na odpad přehřívají a mohou se deformovat nebo dokonce zničit. Je tedy opravdu důležité používat pro likvidaci popelu speciální nádobu nebo popelnici, která je navržena tak, aby byla odolná vůči teplu a sálání a zamezila tak poškození materiálu, z něhož je vyrobena.

Plastové popelnice mají hladké plochy, které zabraňují ulpívání nečistot a zadržování vody, a volné plochy pro umístění loga nebo nálepky. Splňují řadu norem EN 840 a jsou vhodné pro pro sběr, recyklaci a likvidaci komunálního odpadu. Jsou vybaveny kolečky pro snadnější manipulaci a převoz. Nádoby na odpad jsou dostupné v několika barvách, což umožňuje třídit odpad podle druhu a snadněji se orientovat při jeho likvidaci.

Obvykle se používají následující barvy:

  • Žlutá nádoba se používá pro sběr plastů.
  • Modrá nádoba se používá pro sběr papíru.
  • Zelená nádoba se používá pro sběr skla.
  • Černá nádoba se používá pro sběr směsného odpadu, který nelze třídit do jiných nádob.
  • Červené nádoby na odpad, se obvykle používají pro sběr nebezpečného odpadu, jako jsou například biologický odpad, baterie, chemikálie nebo léky, které mohou být nebezpečné pro lidské zdraví nebo životní prostředí, pokud se nesprávně likvidují.
  • Hnědá nádoba na odpad se obvykle používá pro sběr bio odpadu jako odpadu ze zahrady nebo kuchyně, třeba zbytky jídel, trávy, vánočních stromků a podobně.

Napsat komentář