Jak na lodičky zdravěji

To, že není pro ženy příliš zdravé nosit obuv na vysokém podpatku, se ví už dávno. Dámy na to často nehledí, protože některé mají v práci přímo předepsáno v rámci firemního dress-codu, že jsou nutné boty na podpatku. Jiné si připadají přitažlivější, protože podpatky opticky prodlužují nohy a zdůrazňují kontury hýždí. Vezmete-li si lodičky na podpatku jednou za čas, nic se nestane, pokud je ale nosíte denně, můžete si zadělat na zdravotní problémy.

Co se děje s nohou v obuvi na podpatku

Vysoké podpatky nutí ženy měnit těžiště těla a nepřirozeně zatěžovat svaly. Během chůze je váha těla přesunuta na přední část chodidla. Je to, jako byste chodili po špičkách. Těžiště, držení těla i páteř jsou tak vychýleny ze své přirozené pozice. Navíc čím vyšší boty, tím je zatížení horší. To může mít za následek nejen úrazy, ale také poškození kolen, bolesti zad či onemocnění Achillovy šlachy, která se v botách na podpatku zkracuje a může být při prudším pohybu natržena, či zcela prasknout. Lodičky jsou navíc povětšinou úzké boty, které nedělají dobře ani chodidlům, která se mohou časem deformovat např. v podobě vbočených palců apod.

Co se s tím dá dělat

Těmto potížím se lze vyvarovat, pokud začnete nosit boty na nižším podpatku, vědci uvádí do 3 cm, nebo používejte do lodiček speciální vložky Sidas City+ Lady. Ty byly vyvinuty právě pro ženy, které musí nosit boty na vysokých podpatcích, aby chránily jejich nohy. Vložky do lodiček jsou vyrobeny tak, aby poskytovaly nohám maximální pohodlí a oporu. Tím se výrazně snižuje riziko vzniku puchýřů a otlaků, vložky do lodiček také oddalují únavu z přetížení. Tvarované vložky do lodiček jsou vyrobeny z kvalitní pěnové hmoty, jsou velmi stabilní a lze je v případě potřeby dotvarovat podle individuálního tvaru chodidel. Zajistěte vašim chodidlům maximální oporu a postarejte se o jejich zdraví, pořiďte si speciální vložky určené do úzké dámské obuvi na podpatku a neničte si své nohy.

Napsat komentář